EESTI MEISTRID 2020 CYCLO-CROSSIS ON MARTIN LOO JA MARI-LIIS MÕTTUS

rpt

Elva Spordihoone eest alguse saanud SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA EESTI MEISTRIVÕISTLUSED CYCLO-CROSSIS 2020 korraldas Austa Rattaklubi koos Eesti Jalgratturite Liiduga

  1. aasta Eesti Meistriks cyclo-crossis meeste eliitklassis tuli Martin Loo (Trinx Factory Team) ajaga 00:58:50. Hõbe ja pronks läksid mõlemad Tartu2024/BCC ratturitele, vastavalt Rait Ärm 2. ja Markus Pajur 3.

„Olin teistest tugevam eelkõige tõusudel ja kasutasin seda ära. Sõidu teises pooles sain endale sobiliku rütmiga liikuda kuni lõpujooneni ja õnneks viis see võiduni,“ võttis värske meeste eliitklassi meister sõidu kokku.

Naiste eliitklassi 2020 aasta Eesti meistriks cyclo-crossis krooniti Haanja Rattaklubi rattur Mari-Liis Mõttus, teine oli Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool) ja kolmas Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi).

„Esimesel kahel ringil tegin kahel korral sõiduvea, mistõttu panin külje maha. Kui esimesel korral piirdusin lihtsalt külje maha käimisega, siis teisel korral sai lisaks kahjustada rattaking. Esialgu tundus, et laseb sõita, aga mudas joostes jäin ikka hetkeks kingast ilma. Jooksin king käes mudast läbi ja proovisin seda jalga panna. Läks küll aega, aga jalga ma selle surusin. Selle kõige tõttu oli teine koht jälle sabale saanud, kuid kuna täna oli sirgetel super jalg, siis õnnestus taas vahe sisse teha. Järgmisel ringil sain õnneks kingakinnituse ka toimima ja pingutasin selle nii kinni, et enam jalast ei tuleks. Sõidu jooksul vajutasin seal, kus sai ja ilmselt tänu sellele tuli lõpuks ka võit. Peale kõiki sõidu ajal toimunud ebaõnnestumisi, on meistrikuld eriti särav,“ kommenteeris Mõttus tänast.

„Austa Rattaklubile oli Eesti Meistrivõistluste korraldamine esimene omataoline, võttes arvesse selle tähtsust ja mahtu. Samas tõdesime, et tegemist oli hea väljakutsega ja tänaseks võime öelda, et saime hakkama. Tagasiside oli väga positiivne, mis puudutas nii raja ülesehitust kui korralduslikku poolt. Tundus, et rahule jäid nii ratturid kui pealtvaatajad. Soovitame sellist kogemust kindlasti ka teistele Liidu klubidele,“ võttis võistluse peakorraldaja Caspar Austa töise perioodi kokku.

 

EESTI MEISTRID 2020 CYCLO-CROSSIS

M16: I Oskar Küüt (CFC Spordiklubi), II Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi), III Markus Mäeuibo (Kalevi Jalgrattakool)

MU: I Rait Ärm (Tartu2024/BCC), II Markus Pajur (Tartu2024/BCC), III Artjom Mirzojev (Tartu2024/BCC)

MJ: I Madis Mihkels (TÜASK), II Frank-Aron Ragilo (Kalevi Jalgrattakool), III Romet Pajur (CFC Spordiklubi)

MSen1: I Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi), II Kaspar Neemesto (ProShop Team), III Kristo Sepp (      ProShop Team)

MSen2: I Erki Kukk (VO2), II Margus Krusemann (A&T Spordiklubi), III Joonas Maanurm (ProShop Team)

MSen3: I Raido Kodanipork (CFC Spordiklubi), II Tarmo Neemela (MTÜ RedBike Rattaklubi), III Avo Eljas (Püha Loomaaed)

MSen4: I Alar Reiska, II Alar Nigul, III Riho Ever (VELO CLUBBERS)

MSen5: I Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased), II Raul Arula (Tartu Velo), III Oleg Vasiljev (Kalevi Jalgrattakool)

MSport: I Sten Kask  (Spordipartner), II Raiko Kaldoja (CC Rota Mobilis MTÜ), III Maikel Kruusmaa (TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE SPORDIKLUBI)

NJ: I Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool), II Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi), III Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool)

NU: I Merili Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased), II Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), III Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi)

NSen1: I Sille Puhu (HAWAII EXPRESS), II Tatjana Dobolina (Spordipartner), III Kristi Kuldkepp (TÜASK)

NSen2: I Maris Kaarjärv (SK Rakke), II Agnes Kukk (MTÜ Klubi Spordipartner), III Liis Grünberg (Porter Racing)

Fotol: Eesti meistrid 2020 cyclo-crossis Martin Loo ja Mari-Liis Mõttus

Tulemused SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X