EESTI MEISTRID 2018 MAASTIKURATTAKROSSIS ON MARTIN LOO JA JANIKA LÕIV

meister

21.-22. juulil toimusid Kiviõlis Eesti Meistrivõistlused Maastikuratta Olümpiakrossis (XCO) ning Mäestlaskumises (DH). Maastikurattakrossi Eesti Meistriteks krooniti Martin Loo ja Janika Lõiv.

Maailma edetabelis hetkel 25. kohal asetseva Martin Loo (kes võitis ajaga 1:17.14) jaoks oli see juba üheksas meistritiitel maastikurattakrossis. Teisele kohale sõitis ennast Peeter Pruus (1:18.38) ja kolmanda koha pälvis MJ vanuseklassis võitnud Markus Pajur (1:22.04).

„Tulin seda võistlust kindlalt võitma. Konkurents oli sel aastal märgatavalt tugevam ja kõik konkurendid olid heas vormis. Tuhamäe võistlusrada oli väga huvitav ja raja raskusaste ei jäänud tõusumeetrite ega ka tehniliste elementide poolest maha MK etappide omadele. Järgmise stardi teen 7. augustil EM-il Glasgows, kust lähen kohe edasi Kanadas toimuvale MK etapile,“ tutvustas värske meister oma edaspidiseid plaane.

Naiste eliitklassis esmakordselt Eesti Meistriks kroonitud Janika Lõiv oli võidu üle eriti õnnelik, kuna meistritiitel oli medaliriiulis veel puudu ja soov sõitu võita oli suur. „Ehkki lõpuks kujunesid vahed päris pikaks, oli konkurents siiski tugev ja olin sunnitud terve sõidu maksimaalselt pingutama. Hea meel oli tõdeda, et Kiviõlisse on rajatud maailmatasemel rada, kus on rohkesti tõusumeetreid ja ohtralt tehnilisi elemente,“ võttis Lõiv sõidu kokku.

Naistest sai teise koha Mari-Liis Mõttus ja kolmandale kohale jõudis Greete Steinburg.

Mäestlaskumises olid meeste eliitklassis Eesti parimad Hendrik Kirsipuu (1:35.52), kellele järgnesid Juho Mattus (kaotus võitjale +1.07s) ja Ardo Tigane (kaotus võitjale +11.03s). Naistest võitis Maaris Meier ajaga 2:04.12.

Võistluse tulemustega saab tutvuda SIIN

Fotol: Eesti Meister maastikurattakrossis Martin Loo. Erakogu.

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X