EESTI MEISTER TALIKROSSIS ON CASPAR AUSTA

10. veebruaril toimusid Elvas Eesti Jalgratturite Liidu ja Elva Rattaklubi Velorõõm koostöös korraldatud 24. Eesti Meistrivõistlused Talikrossis. Antud meistrivõistlused olid rattaspordis sel aastal esimesed, mille raames anti välja ka erikujundusega medalid, mis on valminud spetsiaalselt Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Meeste eliitklassis tuli Eesti Meistriks Caspar Austa Tartu Ülikooli Spordiklubist (ajaga 51.13). Teisele kohale sõitis ennast Taavi Kannimäe Saksa Automaatika Proteamist (51.56) ja kolmandale Vahur Valvas Rein Taaramäe Rattaklubist (52.17). Meeste eliitlass sõitis kokku 18 kilomeetrit (3×6 km).

Värske meistri Caspar Austa sõnul olid ilmastikuolud talvekrossiks ideaalsed ning üle aastate sai rajal pori asemel võideldud hoopis pehme lumega. „Minu jaoks on seekordne meistritiitel eriline, kuna esimest korda elus olin seotud kolme erineva rolliga. Võistluse peakorraldajana alustasin juba hommikul kella seitsmest raja ettevalmistustöödega, peale seda toetasin elasin treenerina kaasa oma Tartu Ülikooli Spordiklubi õpilastele, kes enda vanuseklassis (M14 ja M16) samuti parima tulemuse koju tõid ning lisaks sellele kõigele tuli veel ka ise võistelda ja rajal maksimum anda. Võin öelda, et hoolimata sellest, et konkurents oli sarnane eelmistele aastatele, tuli võit raskelt ja olen selle üle väga õnnelik,“ võttis Austa emotsionaalse päeva kokku.

Naiste eliitklassi kaks esikohta läksid Kalevi Jalgrattakoolile, Maris Õispuu lõpetas esimesel (30.11) ja Merili Sirvel (30.57) teisel kohal ning kolmandale kohale sõitis end Janelle Uibokand Pelotonist (32.03).

Võistluste fotod SIIN

Võistluste tulemustega saab tutvuda SIIN

Foto: Eesti Meistrivõistlused Talikrossis Elvas 2018

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X