EESTI MEISTER 2018 BMX KROSSIS ARDO OKS SIHIB OLÜMPIALE

Nädalavahetusel Tähtvere Spordipargis toimunud BMX rattakrossi Eesti Meistrivõistluste meeste eliitklassis tuli Eesti Meistriks Tartu SK Velo rattur Ardo Oks. Oks võitis kõik kolm eelsõitu ning oli kindlalt parim ka hilisemas A-finaalis.

„Koondisega oleme oma eesmärgiks seadnud pääsemise olümpiale. 2020. aasta peetakse mängud Tokyos ja neli aastat hiljem Pariisis. See on suur võimalus tuua Eestit esile,“ valgustas värske meister tulevikuplaane.

Hõbedale sõitis ennast Randar Saar ja pronksile Oliver Harris Hütt, kes esindavad mõlemad rattaklubi Vooremaa Centrum Rattabaas.

Naiste esikolmik oli järgmine: I Ketlin Tekkel (Spordiklubi Airpark), II Kätlin Kukk (Kalevi Jalgrattakool), III Ly Puri (Tartu SK Velo)

Sel nädalal stardib BMX koondis Euroopa Meistrivõistlustele (13.-15. juuli) Prantsusmaale Sarriansi krossirajale. Medaliootus on eelkõige B10 vanuseklassi ratturil Sten Tristan Raidil, kes saavutas Bakuus toimunud MM-il märkimisväärse 7. koha ja tuli oma vanuseklassis Eesti Meistriks.

Eestit esindavad Prantsusmaal meie parimad noored krossiratturid, kelle võistluskogemus on vaatamata nende noorusele juba üle 4 aasta: Sten Tristan Raid (B10), Joonas Vaikmäe (B11), Ruudi Lumiste  (B9), Jakob Maaten (B8).