Eesti meesjuuniorid cyclo-crossi EM-il kõrgesse mängu ei sekkunud

Hollandis Col du Vamil toimunud cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel pälvis Lauri Tamm meesjuunioride konkurentsis 46. koha.

Euroopa meistri tiitli võitis belglane Aaron Dockx (47.06), kes edestas kindlalt hollandlast David Haverdingsi (+0.47) ja itaallast Luca Palettit (+0.48). Tamm kaotas võitjale viie minuti ja 19 sekundiga ning teenis 46. koha. Oskar Küüt (+5.45) sai 48., Markus Mäeuibo (-2 ringi) 61. ja Virgo Mitt (-2 ringi) 62. tulemuse.

„Oli teada, et tuleb füüsiliselt väga raske võistlus. Kuna mul UCI punkte polnud, siis startisin viimasest reast,“ rääkis Tamm. „Kohe alguses oli kaks suuremat kukkumist, mille abil sain mina natuke ette poole. Olin pikalt 40. positsiooni kandis, kuid viimased kaks ringi vajusid natuke ära ja jäin sellest grupist maha.“

Eliitklassi meeste seas krooniti kuue aastase vaheaja järel Euroopa meistriks hollandlane Lars van der Haar (1:01.44), edestades kodurajal belglasi Quinten Hermansi ja Michael Vanthourenhouti vastavalt 25 ja 54 sekundiga.

Kuni 23-aastaste naiste seas jätsid hollandlannad kodupubliku rõõmuks kolmikvõidu koju. Kulla sai kaela Shirin van Androoij (44.09), hõbeda Puck Pieterse (+0.17) ja pronksi Fem van Empel (+1.03).