Eesti mäestlaskujad pälvisid Poolas mitmeid pjedestaalikohti

Robert Johanson

Poolas Ustronis peetud Doka Downhill City Touri võistlusel jõudsid pjedestaalile Robert Johanson, Hendrik Kirsipuu ja Katarina Väljako.

Robert Johanson (Hawaii Express) võidutses eliitmeeste klassis tulemusega 1.36,98. Talle järgnesid poolakas Damian Konstanty (+3,26) ja Hendrik Kirsipuu (SagLab; +7,01).

„Võiks öelda, et oli perfektne nädalavahetus,“ avaldas Johanson. „Rada oli super kiire, tingimused olid ideaalsed ja treenimiseks võrratud. Iga sõiduga tekkis kiirust juurde ja enesetunne läks ainult paremaks. Jäin nädalavahetusega rahule ja kindlasti andis see palju enesekindlust juurde eesolevateks võistlusteks.“

Kirsipuu lisas: „Kuna ma ei olnud ammu sellisel rajal kihutanud, siis oli väga raske kiirustega kohaneda. Suures pildis võib rahule jääda, sest tean, et kiirus on olemas. Lihtsalt tuleb tööd edasi teha ja lõpuks üks korralik sõit kokku panna.”

Naiste seas võidutses poolatar Amelia Dudek ajaga 1.56.05. Katarina Väljako (CFC/Fun Timez Crew; +8,81) pälvis teise koha ja poolatar Malgorzata Madyda (+29,95) kolmanda koha. „Võistlus läks enam-vähem hästi,“ ütles väljako. „Tean millistes kohtades oleks saanud kiiremini sõita. Käed on nõrgad ja see hoiab mind kindlasti tagasi. Ratast oli keeruline kontrollida, mistõttu pidin vahepeal sõitma üle enda võimete. Esmaspäevasel viimasel treeningsõidul sõitsin ka valusalt puusse ja tegin seljale haiget. See oli mu esimene downhilli võistlus välismaal ja sain aru, et päris downhill on ikka palju lõbusam kui maanteesõit.“

Meesjuunioride klassis jõudsid kolme parema hulka poolakad Igor Krywult (1.41,94), Kacper Sidlo (+0,70) ja Mikolaj Sliwka (+2,30). Siim Savik pälvis kuuenda koha, kaotades võitjale 3,09 sekundiga. „Järgmiseid võistluseid silmas pidades oli nädalavahetus heaks treeninguks. Kiirel rajal sõitmine oli nauding,“ ütles Savik. „Jäin oma sõidetud ajaga peaaegu rahule, sest sõitsin mõlemad finaalsõidud katkise kämblaluuga.“

Laupäeval peeti Poolas veel meelelahutuslik urban downhill, kus pjedestaalile jõudsid Robert Johanson ja Katarina Väljako. Johanson oli eliitmeeste seas kolmas ning Väljako naiste seas teine.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X