Eesti mäestlaskujad avasid hooaja MK etapil Sloveenias

27-28. aprill peeti MTB Maailma Karika sarja I etapp mäestlaskujatele. Eestit olid esindamas meeste eliit klassis Juho Mattus ja meeste juunioride klassis Robert Johanson.

Meeste eliidi kvalifikatsioonist pääses edasi 60 ratturit. Juho Mattus lõpetas kvalifikatsiooni 132. kohal ajaga 3.58:325 ning kaotust võitjale +40.995. “Kvalifikatsiooni sõiduvigade tõttu mul parema 60 sekka asja polnud, kuid jõudsin ilusti finišisse ja üldiselt oli terve nädalavahetus tunne hea. Kahju on sellest, et viimase 6 kuu jooksul ei ole ühelgi võistlusel rattaga mäest alla kihutanud ja see on korraliku jälje jätnud. Kuna enne kvalifikatsiooni sõitu hakkas ka korralikult vihma sadama ning treeningute sõidud said kõik tehtud ilusa kuiva ilmaga, siis oli väga raske leida sõidurütmi”, võttis Juho sõidu kokku.

Meeste juuniorite arvestuses oli Robert Johansonil põhivõistlusesse saamiseks vaja sõita välja TOP 20 aeg. Tema tulemus 3.27:147 tähendas kvalifikatsioonides 28. kohta ning kaotust võitjale +22.206s. Kvalifitseerumisest jäi puudu 6 sekundit. Roberti sõnul tuli tal sõit hästi välja, sai sõita ilusa ja kuiva ilmaga.

Tulemused leiab SIIT.

Foto: erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X