Eesti mäestlaskuja Robert Johanson saavutas Portugalis toimunud MK etappidel 23 ja 16. koha.

Tänu toetajatele avanes Robert Johansonil võimalus osaleda 2020. aasta viimasel mäestlaskumise (downhill) maailmakarikaetapi Portugalis Loušas.

„Rada oli väga kiire ja huvitav. Raja tegi huvitavaks algus, mis meenutas tohutute kurvidega suurt rarttaparki. Keskmises osas oli väga järske ning tehnilisi laskumisi ning lõpus üks raskemaid väntamissektoreid koos hüpetega, mis oli kohati natukene ülesse mäge. Esimesel etapil oli mul väga keeruline kiirusega harjuda ja leida õiget hoogu, kvalifikatsioonis saavutatud 22. koht tagas mulle koha finaalis. Finaalis kukkusin raskelt ning lõpetasin kahjuks 23. kohaga ning oma eesmärke ei täitnud.,“ kommenteeris Johanson sõitu.

„Teine etapp läks juba palju paremini ning leidsin rajal mõnusa rütmi ja saavutasin kvalifikatsioonides 20. koha. Lõpetasin väga hea tundega ning sain minna finaalidesse hooaja viimasele sõidule andma endast maksimumi. Finaalis suutsin välja sõita 16. koha, mis on minu elu parim maailmakarikaetapil sõidetud tulemus. Olen selle üle väga rahul ning kogemuse võrra rikkam. Uuel hooajal sõidan juba meeste eliitklassis ning valmistumine hakkab pihta kohe, kui Eestis tagasi olen. Tahaksin tänada kõiki toetajaid, kes mind toetasid, et saaksin Portugali etappidel sõita välja enda elu parima tulemuse ja Hendrik Kirsipuud, kes oli nõus mulle Portugali appi tulema. Järgmisel hooajal, juba uue hooga,“ lisas Johanson.