EESTI MAASTIKURATTURITE NAISTE KOONDIS VALMISTUB UUEKS HOOAJAKS HISPAANIAS

Eesti maastikuratturite naiste koondisest suurem osa on praegu Hispaanias ettevalmistuslaagris valmistumaks pingeliseks punktikogumiseks, et kvalifitseeruda juulis toimuvatele Tokyo olümpiamängudele maastikukrossis.

Eesti hoiab hetkel OM-i riikide reitingus 20. positsiooni. Mai lõpus lukku minev kvalifikatsiooniprogramm annab tabeli esimesele 21. riigile võimaluse oma sportlane olümpiale saata ning selle koha kindlustamine on hooaja esimeses pooles koondise peamine eesmärk.

2019. aasta parimaks naisratturiks valitud Janika Lõiv, kes hoiab maailmareitingus kõrget 13. kohta (1208 punktiga), saabus Lõuna Hispaanias asuvasse Mojacari juba oktoobri lõpus ning tänaseks on temaga liitunud 2019. aasta U23 vanuseklassi parim naisrattur Mari-Liis Mõttus (80. kohal, 435 punkti) ja Greete Steinburg (vastavalt 96., 381). Maaris Meier (94.,395) on ettevalmistusi tegemas Portugalis. Lõiv ja Steinburg valmistuvad juba jaanuari lõpus startima Costa Blanca Bike Race 4-päevasel tuuril (sõidetakse paaris), millest saab avapauk terve (vara)kevade vältavale võistluskalendrile. Kevadprogramm hõlmab 3-4 kõrgetasemelist tuuri ning sellele lisaks 8-10 olümpiakrossi (XCO) võistlust. Lisaks Hispaania võistlustele osalevad Steinburg ja Meier ka Portugalis toimuval mitmepäevasõidul ning erinevatel XCO võistlustel.

„2016. aastal loodud Eesti maastikuratturite koondise üheks eesmärgiks on kvalifitseeruda 2020 Tokyos toimuvatele olümpiamängudele. Seda teekonda toetavad Eesti Jalgratturite Liidu suursponsorid ning lisaks sihtotstarbeliselt juba mitmendat aastat järjest transpordiettevõte DB Schenker. Eesti maastikuratturite järelkasvu toetab sihipäraselt samuti mitmeid aastaid järjest Husqvarna. Nende ettevõtete usk maastikuratturitesse on kannustav ja annab oma panuse koondisele, et teha võimalikult hea ettevalmistus ning võistlushooaeg. Samuti on Janika Lõivu viimaste aastate tulemused olnud piisavalt kõrgel tasemel, et teenida välja EOK isiklik ja koondise toetus,“ kommenteeris maastikuratturite koondise peatreener Karmen Reinpõld.

Koondise tegemistega saab ennast kursis hoida MTB koondise FB lehel

Fotol: Vasakult Greete Steinburg, Janika Lõiv, Mari-Liis Mõttus. Erakogu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X