Eesti maastikuratturite koondislased võistlesid pühapäeval Norras

Mari-Liis Mõttus saavutas Darbus toimunud UCI C1 kategooria võidusõidul Fiskumrittet XCO 2. koha. Kohe sõidu alguses liidriga teistelt eest saanud Mõttus liikus pidevalt liidrist Marit Sveenist (Team Sorensen Racing) 20 – 40 sekundi kaugusel, aga lähemale ei õnnestunud saada. Terve öö sadanud vihm oli raja mudaseks ja libedaks muutnud. Libedatel kividel oli raske pidamist leida ja nii tuli ette mitmeid kukkumisi. Eelviimaseks ringiks oli vahe taas 20 sekundit, aga paar eksimist kividel paisutas selle taas 40 sekundi peale. Lõpuks jäigi vahe võitjaga 44 sekundit. Kolmandana lõpetas liidrile 1.23 kaotanud Elisabeth Sveum (Kloppa Off Road Klubb).

Meeste sõidus startinud U23 vanuseklassi sõitjad Markus Pajur ja Armin Pilv olid hädas tehniliste probleemidega. Pajuri rattal tuli suure muda tõttu kolmel korral kett maha ja see rikkus hea positsiooni ja sõidurütmi nõnda, et noormees sai korralikult liikuma alles viimastel ringidel. Protokolli läks kirja 19. koht. Pilvele sõitis stardisaginas tagant otsa konkurent ja kokkupõrke tagajärjel paiskus ta rajalintidesse. Lint keris end hammasrataste vahele ja selle eemaldamine võttis aega. Lisaks purunes teisel ringil ka tagumine rehv ja see vajas vahetust. Sõit oli sellega piisavalt rikutud ja nii üritas ta lihtsalt lõpuni ära pingutada. Kuna sõidu liider jõudis ringiga järgi, siis läks protokolli kirja 1 miinusring ja 29. koht. Sõidu võitis ülekaalukalt Petter Fagerhaug (Corendon – Circus), Martin Emil Siggerud-i ja Erik Haegstad-i (mõl. Team Norway) ees.

Tuleval nädalavahetusel ollakse stardis taas Norras, kus toimub mini tuur UCI S1 Rye bike festival.