Eesti maastikuratturid tegid enne MM-i viimase proovi Prantsusmaa MK-etapil

Prantsumaal La Bresses toimunud maastikuratturite maailmakarikasarja etapil said Eesti parimad maastikuratturid Janika Lõiv ja Martin Loo vastavalt 41. ja 44. koha koha.

Naiste klassis ei olnud taaskord vastast valitsevale Euroopa- ja maailmameistrile Jolanda Neffile, kes edestas finišis viie sekundiga kanadalannat Emily Battyt. Kolmanda koha sai Taani meister Annika Langvad, kes jäi võitjast maha 27 sekundiga. Eesti meister Lõiv kaotas võitjale 11.06.

Meeste klassis pani oma paremuse maksma maailmameister Nino Schurter, kes jõudis finišisse ajaga 1:26.25. Teise koha teenis 12 sekundit hiljem lõpetanud Itaalia meister Gerhard Kerschbaumer ja kolmandana jõudis finišisse prantslane Maxime Marotte (+1.32). Olümpiakrossi Eesti meister Loo jõudis finišisse ajaga 1:35.13, mis andis talle 44. koha.

Loo ja Lõiv osalevad järgmisena maastikukrossi maailmameistrivõistlustel, mis peetakse 5.-9. septembrini Šveitsis Lenzerheides. Lisaks neile võtavad MM-ist osa juuniorite vanuseklassis sõitvad Markus Pajur ja Kätlin Kukk.