Eesti maastikuratturid teenisid olümpiareitingusse olulist punktilisa

341B4BD7-491E-4807-B28F-1D4D50CF48BD

Eesti parimad maastikuratturid Greete Steinburg ja Janika Lõiv lõpetasid Hispaania mägirattatuuri Mediterranean Epic 2019 (UCI S1) viimase etapi vastavalt 4. ja 5. kohal. Kokkuvõttes pälvis Steinburg 3. ja Lõiv 4. koha, millega teeniti olulisi punkte ka olümpiareitingusse.

Viimasel 48,6-kilomeetrisel ja 1804 tõusumeetriga etapil võitis kolmandat etappi järjest Ramona Forchini ajaga 2:46.46. Teisena jõudis finišisse Elisabeth Osl (2:51.20) ja kolmandana Malene Degn (2:52.26). Eestlannad lõpetasid viimase etapi koos ning neid jäi pjedestaalist lahutama 38 sekundit.

“Täna oli minu jaoks tuuri kõige raskem päev, sest enesetunne ei olnud hea ja jalad olid viletsad,” rääkis Steinburg peale võistlust. “Algne plaan oli üritada kokkuvõttes teist kohta püüda ning stardist saingi hästi minema. Esimesel tõusul tundsin aga, et tempo on minu jaoks liiast. Laskumisel tuli singli peal naistega vahe sisse. Neid pulss punases püüdes tegin sõiduvea ja kukkusin. Sellega läks mul amordikaabel katki ning pidin seetõttu amordita lõpuni sõitma. Kuna mul ei olnud täna parim päev, siis otsustasin rahulikumalt võtta ning pika tõusu alguses jõudsid Janika ja Malene mulle järgi. Veidi enne lõpu läks taanlanna oma teed.”

Lõiv ütles, et tema strateegia nägi ette algus rahulikumalt võtta ning energia jätta kõige kõrgema tõusu peale. “Jäin alguses teistest maha, ent esimese tõeliselt raske tehnilise tõusu peal sain jalad liikuma ja keha soojaks. Üsna pea jõudsin Greetele järele ning sõitsime koos edasi. Püüdsime eesolevaid naisi kinni. Ühel kivisel kohal sai meiega koos sõitnud taanlanna aga eest ära. Kokkuvõttes oli neli väga rasket, aga väga meeldejäävat päeva ning mul on hea meel, et minu tehnikaga midagi ei juhtunud.”

Kokkuvõttes teenis esikoha Forchini koguajaga 12 tundi, 31 minutit ja viis sekundit. Teise koha pälvis Osl (12:55.20) ja kolmanda Steinburg (13:00.01). Lõiv lõpetas ajaga 13 tundi ja 49 sekundit üldarvestuses neljandal kohal. Nende tulemuste eest teenisid eestlannad Eestile olümpiareitingusse juurde kokku 155 punkti.

Olümpia kvalifikatsioon on jagatud kahte perioodi. Esimene on 27. maist 2018 – 27. maini 2019 ning teine 27. maist 2019 – 27. maini 2020. Esimesel perioodil teenivad punkte kolm riigi parimat ratturit ning teisel samamoodi. Seejärel liidetakse punktid kokku. Eesti asub hetkel 690 punktiga 27. kohal. Olümpiakoha teenimiseks on vaja jõuda riikide edetabelis 21 parima hulka.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X