Eesti maastikuratturid teenisid Euroopas mitmeid pjedestaalikohti

Austrias Grazis toimunud maastikurataste võidusõidul Grazer Bike-Opening Stattegg (UCI C1) said Martin Loo ja Markus Pajur meeste eliitklassis ja juunioride arvestuses kolmandad kohad. Hispaanias võistelnud Janika Lõiv jäi napilt pjedestaalilt välja ning Portugalis toimunud kuuepäevalisel mitmepäevasõidul võitsid Greete Steinburg ja Maaris Meier kolm etappi ning pälvisid kokkuvõttes teise koha.

Austrias Graziz näitas meeste eliitklassis päeva kiireimat aega Itaalia meister Gerhard Kerschbaumer ajaga 1:23.40. Teisena jõudis finišisse austerlane Maximilian Foidl (1:25.06) ja kolmandana Eesti meistri värvides sõitev Loo (1:25.44).

Kohe starditõusul rüselusse sattunud ja kukkumise vältimiseks jala maha pannud Loo kaotas sellega avaringil küll aega ja kohti, ent tõusvas joones sõites jõudis ta siiski pjedestaalile. “Eesmärk oli muidugi võita, sest siinne rada sobib mulle hästi,” rääkis möödunud aastal Grazis võidutsenud Loo sõidujärgselt. “Aga endal ei olnud täna kahjuks kõige parem tunne ka. Võitja tempo väsitas kõvasti, tema vastu ei olnud täna midagi teha. Ainult tehniline ebaõnn oleks tema kohta saanud muuta. Viimasel ringil ei jõudnud ma enam austerlase tempoga samuti kaasa minna, aga kokkuvõttes jäin ise sõiduga pigem rahule.”

Meesjuuniorite arvestuses läks võit samuti Itaaliasse, kui Federico Ceolin finišeeris uhkes üksinduses ajaga 1:17.55. Kodupubliku rõõmuks jättis teise koha koju austerlane Mario Bair (1:18.43) ja pjedestaali madalaimale astmele kerkis juuniorite Eesti meister Pajur (1:20.15).

“Sõit oli väga, väga raske,” olid Pajuri esimesed muljed sõidujärgselt. “Eriti raske oli rada tõusude poolest, sest üks pisike viga võis palju aega maksma minna ja konkurendid olid samuti väga tugevad.”

Joosep Mesi lõpetas võistluse 15. ja Rando Marten Evendi 26. kohal.

U-23 vanuseklassis startinud Armin Pilv sai protokolli kirja 13. koha. Sõidu võit läks Sloveeniasse, kui Rok Naglic jõudis finišisse ajaga 1:30.34. Pjedestaali madalamad astmed jagasid omavahel austerlased Moritz Bscherer (1:32.25) ja Florian Wimmer (1:33.01).

Hispaanias jäi õige napilt pjedestaalilt välja Janika Lõiv, kes lõpetas vihmasajus peetud UCI 1. kategooriaga võidusõidu Copa Catalana Internacional MTB Barcelonas neljanda kohaga. Sõidu võitis austraallanna Rebecca Mcconnell ajaga 1:42.10, teise ja kolmandana lõpetasid aga hispaanlannad Claudia Galicia Cortina (1:43.25) ja Magdalena Duran Garcia (1:43.34). Lõiv jõudis finišisse ajaga 1:44.09.

“Pidevalt sadanud vihm muutis rajaolusid iga ring ning kogu aeg pidin keskenduma täielikult võidusõidule,” rääkis Lõiv peale finišit. “Sõidu keskel tundus kõik kenasti klappivat ning tõusin teisele positsioonile, aga vahed olid jätkuvalt väikesed. Viimasel ringil leidsid konkurendid uue käigu ning mina pidin leppima neljanda kohaga.”

Edukas nädal oli ka maastikuratturitel Greete Steinburgil ja Maaris Meieril, kes Portugalis paarides sõidetaval kuuepäevalisel mitmepäevasõidul kerkisid pjedestaali kõrgeimale astmele kolmel ja teisele astmele samuti kolmel korral. Pühapäeval sõidetud viimasel 70 kilomeetrisel ja 1850 tõusumeetriga etapil võitis duo Steinburg ja Meier ajaga 4:13.44. Teisena lõpetasid üldvõidu pälvinud Naima Diesner ja Hildegunn Hovdenak (4:21.44) ning kolmandana Celina Carpinteiro ja Charlotte Davies (4:46.27).

Kuue päeva kokkuvõttes said duo Disner – Hovdenak (20:48.27) järel teise koha Steinburg ja Meier (21:26.44). Kolmanda koha said Davis ja Carpinteiro ajaga 22:50.08.