Eesti maastikuratturid stardivad pühapäeval Indoneesias MK- etapil

Joosep Mesi
Eesti maastikuratturid Kirill Tarassov ja Joosep Mesi (Trey Mountainbike Team) stardivad pühapäeval 28. augustil Indoneesias Palangkaraya´s toimuval  väljalangemissõidu (XCE) MK-etapil, Varasemalt Türgis toimunud MK- sarja kuuenda etapi lõpetasid eestlased 15 parima hulgas, vastavalt Kirill Tarassov 10. ja Joosep Mesi 14. kohal. Vastloodud MTB-meeskonna eesmärgiks on järgmisel viiel MK-etapil kaheksa parema sekka pääseda, et uuel hooajal juba kõrgemate eesmärkidega välja tulla.

Crosscountry eliminator (XCE ehk maastikuratta väljalangemisvõistlus) on maastikurattavõistluse formaat, mis algab individuaalse ajasõiduga, kus selgitatakse välja paremusjärjestuse grupid. Grupis võistlevad neli sõitjat üksteisega väga lühikesel rajal. Igas eelsõidus pääsevad kaks kiiremat sõitjat järgmisse ringi, kaks aeglasemat sõitjat aga langevad võistlusest välja. Võistlusraja pikkus on 500 – 1000 meetrit ja on sarnane XC radadele, kulgedes nii üles- kui allamäge looduslike ja/või tehislike takistustega.

Esmakordselt 2010. aastal Saksamaal esitletud maastikuratta eliminaatorite formaati testiti kahel UCI võistlusel Inglismaal Pickeringis ja 2011. aastal Tšehhis, Nove Mesto na Morave’is. Ametlikult toimus esimene UCI maastikuratta maailmakarika XCE võistlus 13. aprillil 2012 Belgias Houffalize’is ja esimene UCI maastikuratta MM võistlus peeti 9. septembril 2012 Austrias Saalfeldenis.

Kirill Tarassov ja Joosep Mesi võistluskalender septembris viib Indiasse, Pranstusmaale ja Saksamaale:

  • 28.08 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup, Palangkaraya (INDONEESIA)
  • 04.09 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup, Leh/Ladakh (INDIA)
  • 10.09 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup, Paris (PRANTSUSMAA)
  • 17.09 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup, Winterberg (SAKSAMAA)
Joosep Mesi
UCI Mountain Bike Eliminator World Cup Sakarya (TUR) pildidl Joosep Mesi
Kirill Tarassov
UCI Mountain Bike Eliminator World Cup Sakarya (TUR) pildidl Kirill Tarassov

#XCEWorldCup

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X