Eesti maastikuratta koondise naised jätkavad olümpiahooaega Hispaanias.

14. märtsil toimub Hispaania maastikuratta olümpiakrossi karikasarja esimene etapp Open de España BTT XCO Cofidis, millest võtavad osa ka Eesti maastikuratta koondise naised Janika Lõiv (Hawaii Express), Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja Maaris Meier (Maiatos).

Hetkel treenivad Lõiv ja Mõttus Hispaanias Almeeria piirkonnas, Meier Portugalis.

Eesti maastikuratta koondise selle hooaja peamine eesmärk on, et eestlasest rattur kvalifitseeruks Tokyo olümpiale. Tulenevalt koroonaepideemiast 2020. aasta 3. märtsi seisuga kvalifikatsioon külmutati. Praeguse arvestuse järgi lähevad kvalifitseerumisel arvesse veel sel kevadel toimuvate Saksamaa (8.-9. mai) ja Tšehhi (15.-16. mai) maailmakarikaetappide tulemused ja peale seda lüüakse kvalifikatsioon lukku. Praeguste plaanide kohaselt peaks lõplik kvalifitseerumise tabel olema avalik alates 18. maist.

Olümpiakoha saavad reitingutabeli 21 esimest riiki. 3. märtsi seisuga on Eesti kvalifikatsiooni arvestuses riikidest 18. kohal. Naiste reitingu esikohal on Šveits, teisel Ameerika Ühendriigid ja kolmandal Holland.

Võistluse info siin ja link artiklile siin
Hoia ennast Eesti maastikuratturite koondise tegemistega kursis siin
Fotol (erakogu):
Vasakult Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus treeningul Hispaanias, teisel pildil Maaris Meier.

Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab maastikuratturite koondise häid sponsoreid DB Schenker Eestis ja Scania Eesti AS toetuse eest!

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X