Eesti maanteeratturite U23 koondis hoiab hetkel Euroopa reitingutabelis 8. kohta

170987372_730198554326212_4003887274623040957_n

Eesti U23 maanteeratturite koondis on UCI Europe Tour reitingutabelis hetkel 8. kohal, hooaja alguses oldi isegi 7. kohal. Varasemalt on eestlaste kõrgeim koht antud tabelis olnud 13.

„Reintingutabelis arvestatakse sportlaste jooksva aasta reitingupunkte. Koondise poisid teenivad punkte ka oma klubide eest võisteldes. Hetkel on Markus Pajur (Team Arkéa Samsic) ja Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) saanud aktiivselt võistelda enda koduklubide eest. Eesti kontinentaalmeeskond Ampler Development Team ja koondis saavad nähtavasti võistelda alles maikuus toimuval Eesti Tuuril. Hetkel on kõik teise kategooria sõidud, U23 koondise sõidud ja rahvusvahelised karikaetapid koroona tõttu edasi lükatud suvekuudele. Kuna U23 ja teise kategooria sõite on väga vähe, siis tabel kuni mai lõpuni ilmselt palju ei muutu,“ kommenteeris koondise treener Rene Mandri.

Euroopa U23 reitingutabelit juhib hetkel Belgia, teine on Suurbritannia ja kolmas Itaalia. Eesti ees on Venemaa ja järel Tsehhi. Vaata reitingut SIIT

Eesti maanteeratta U23 koondisega saab tutvuda SIIN

Fotol: 2020. aastal Orlens GP Poolas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X