Eesti maanteeratturite meesjuunioride koondis alustas velotuuri Saksamaal

Saksamaal alanud juunioride Rahvuste Karika sarja kuuluva velotuuri LVM Saarland Trofeo avaetapil (109 km) finišeeris Karl Kurits Eesti maanteeratturite koondise parimana 51. kohal.

Võistluse võitis väikesest grupifinišist taanlane Patrick Boje Frydkjär (2:38.06), edestades britti Tomos Pattinsoni ja norralast Felix Örn-Kristoffi (+0.01). Eestlased lõpetasid peagrupis, mis kaotas võitjale üle kahe minuti. Kurits (+2.22) sai 51., Oskar Küüt (+2.23) 62., Oliver Rüster (+2.24) 79., Martti Lenzius (+2.25) 84., Virgo Mitt (+5.30) 101. ja Gabriel Helmut Aduson (+10.31) 103. koha.

Meesjuunioride koondise peatreeneri Alo Jakini sõnul loodeti, et avaetapil tuleb sarnaselt eelmisele aastale grupifiniš, kuid tänavu otsustati parimad siiski linnaringil olnud tõusul. Lisaks oli Eesti maanteeratturite koondisel palju tehnilisi probleeme. Kahel korral tuli mehhaanikul käia jooksu vahetamas ning Adusonil vajus võistluse ajal sadulapost alla.

Reedel on velotuuril kavas 112-kilomeetrine etapp, mille jooksul koguneb 1456 tõusumeetrit.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.