Eesti maanteeratturite koondis tegi Colombia tuuri avaetapil lahtivedamise nagu õpikust

Eesti maanteeratturite koondis Colombias

Eesti maanteeratturite koondis alustas teisipäeval neljandat korda peetavat Colombia velotuuri (UCI 2.1), mille avaetapil (Paipa – Duitama; 155,8 km) sai Martin Laas 13. koha.

Suures grupifinišis sprintis end võidule kodupubliku rõõmuks Fernando Gaviria (Movistar Team; 3:11.39), edestades itaallast Davide Persicot (Bingoal WB) ja britti Mark Cavendishi (Astana Qazaqstan Team). Eesti maanteeratturite koondise esisprinter Martin Laas ületas finišijoone 13. positsioonil.

„Etapp oli iseenesest lihtne, sile ja toimus ringidel,“ kirjeldas Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin võistluse käiku. „Kohe algul lasti väike grupp minema ning maksimaalseks vaheks mõõdeti üks minut ja 30 sekundit. Viimasel ringil tõmmati see üsna lihtsalt kokku.“

„Meie mehed olid ilusti terve sõidu vältel positsioonil. Martti Lenzius käis abis gruppi kokku vedamas. Kuna meil oli samuti sprinter, siis andsime oma panuse,“ jätkas Jakin. „Lõpus oli meie koondise lahtivedamine nagu õpikust. Ilus oli vaadata, kui Eesti mehed Astana Tour de France’ile mineva meeskonna kõrval vajutasid. Kahjuks polnud Martin Laasil täna lihtsalt 500 m jalga, et oma sprinti teha.“

Rait Ärm finišeeris 25. kohal, teiste eestlaste kohad on veel selgumisel.

Kolmapäeval on kavas 168,6 kilomeetrit marsruudil Paipa – Santa Rosa de Viterbo.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X