Eesti maanteeratturite juunioride koondise liikmed osalesid Tsehhis toimunud võidusõidul

L.Tamm_Tsehhi2021

Eesti maanteeratturite juunioride koondise liikmed Lauri Tamm ja Frank Aron Ragilo osalesid 1.-2. mail Tšehhis toimunud võidusõidul 2021 GRAND PRIX WEST BOHEMIA. Lauri Tamm saavutas kokkuvõttes 7. ja Fran Aron Ragilo 21. koha.

Noored ratturid sõidavad lisaks koondisele Belgia klubis Cannibal Team.

Võistlus toimus 12km pikkusel raskel ringil, distantsi pikkus oli 133km (11 ringi). Tõusumeetreid kogunes võistluse peale ca 2200. Kokku osales seitse rahvuskoondist ja antud vanuseklassi Euroopa parimad ratturid. Raske võistluse lõpetas 79 ratturit 145-st.

„Minu plaan oli esimesed viis ringi ennast hoida. Neljandal ringil pääses kaheksaliikmeline grupp minema. Mõtlesin ja lootsin, et nad ei hakka koos tööle, et suudaksime nad veel kinni püüda, aga kahjuks nii ei läinud. Pidime hakkama ise aktiivsemalt sõitma ning ründama, et esimesi püüda. Seitsmendal ringil saimegi kuuekesi koos Frankiga peagrupi eest minema. Üheksandal ringil jõudis meile järgi 20 pealine grupp ehk virtuaalselt olid meie kohad 6. – 35. Plaan oli lihtsalt finišisse “tiksuda”, kuid CCC Team`i rattur ründas ja pääses minema. Pärast viimast suurt tõusu tekkis mul grupiga väike vahe ja püüdsin eesoleva CCC kuti kinni, sel hetkel oli lõpuni veel 4km. Hakkasime koos töötama, kuid ta oli juba täitsa tühi. 2km enne finišit olime neljakesi, grupp oli 20 sekundi kaugusel ja hakkas “kassi-hiire mäng”. Tulin üle joone seitsmendana ja usun, et see oli sellel päeval minu maksimum,“ kommenteeris Tamm.

„Sõidu esimesel poolel magasime otsustava mineku maha ja pidime jalad kõhu alt välja võtma. Neli ringi enne lõppu saime kuuekesi peagrupil eest, kuid jaksu jäi puudu ja paari ringi möödudes said umbes 20 meest meid kätte. Viimasel kilomeetril üritasin rünnata, aga sain kohe aru, et olen üsna läbi ja jalg kiskus samuti krampi. Üldjuhul jäin tulemusega rahule,“ lisas Ragilo.

Tulemused SIIN

Foto: Jan Brychta

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X