EESTI MAANTEERATTURITE JUUNIORIDE KOONDISE LIIGE VÕTTIS POOLAS TUURI ÜLDVÕIDU

116718377_977690459320586_3399396883135511864_n

Nädalavahetusel olid Eesti maanteeratturite juunioride koondise poisid võistlustules Poola rahvuskalendri võidusõidul XXXVIII Wyścgiu Kolarskiego-Dobczyce 2020.

Velotuuri viimane etapp oli velotuuri kõige pikem ja raskem distantsiga 110 km (3x37km). Ring oli raskete ja järskude tõusudega.

„Koondise koosseis alustas kohe aktiivselt. Arti Ilvesele andsime juhtnöörid olla igas minekus sees ja sellega sai ta perfektselt hakkama. Selle tasuks anti talle tuuri mägedekuninga särk, mille ta igati välja teenis. Meile selline lahendus sobis, et terve sõidu oli üks poistest atrõõvis, mis kohustas teisi tiime tööd tegema ja meie poisid said olukorda taga kontrollida. Viimasele ringile minnes hoiti punti koos ja asi oli kontrolli all, kuni ees jooksikute punt laiali läks ja  ohtlikuim mees üksi vahet suurendama hakkas,“ meenutas koondise treener Alo Jakin võidusõidu kulgu.

„Poisid oli sunnitud ise tööd tegema hakkama ja sellega saidki nad hakkama, kuni viimase raske tõusuni, kus Madis Mihkels otsustas üksi rünnata, temast pisut hiljem liitus ka etapi võitnud hollandlane. Kahekesi koos tööd tehes püüti kinni eelnev jooksik, kes ka kohe maha jäeti. Etapivõit otsustati Mihkelsi ja hollandlase vahel lõpufinishis. Lõpus olid hollandlasel siiski paremad jalad ehk Mihkels jäeti selle etapi kokkuvõttes teiseks. Järgmises pundis kontrollis olukorda Joonas Kurits ja suutis endale sealt välja sõita viimase etapi kolmanda koha napi ühe sekundilise vahega,“ lisas Jakin.

Poolas toimunud velotuuri üldvõit läks Madis Mihkelsile, samuti sai noorrattur selga noorte arvestuses parima ratturi särgi. Joonas Kurits võitis sinise särgi.

Võistkondade arvestuses jäi Eesti maanteeratturite juunioride koondis teisele kohale.

Foto: Erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X