Eesti maanteeratturid alustavad neljapäeval EM-i individuaalsete temposõitudega

Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander

Neljapäeval, 7. juulil algavad Portugalis Anadias maanteeratturite Euroopa meistrivõistlused juunioride ja kuni 23-aastaste ratturite individuaalsete temposõitudega. 

Kõik vanuseklassid sõidavad 22 kilomeetrit. Eesti naisjuunioridest asuvad starti Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras, meesjuunioridest Romet Pajur ja Oliver Rüster ning kuni 23-aastastest meestest Gleb Karpenko ja Joonas Kurits.

„Olud on keerulised, on palav, isegi 40 kraadi lubab mõnel päeval. Temposõit ise – rada mulle meeldib, profiililt üles-alla ja on ka tehnilisi kohta. Ootan huviga, mis saab ja loodan tulemust teha,“ ütles valitsev kuni 23-aastaste meesratturite temposõidu Eesti meister Joonas Kurits võistluse eel. „Raja esimese poole tõus on natuke raskem kui rajaprofiili vaadates eeldasin.“

Reedel 8. juulil sõidetakse Portugalis esmakordselt segateatesõidud, kus esmalt võistlevad 22 kilomeetrit paaris sõites mehed ja seejärel 22 kilomeetrit paaris sõites naised. Juunioride võistlusel esindavad Eestit Ebras, Sander, Rüster ja Lauri Tamm ning kuni 23-aastaste sõidus Kristel Sandra Soonik, Aidi Gerde Tuisk, Karpenko ja Kurits.

Laupäeval 9. juulil algavad grupisõidud (rajakaart). Esmalt võistlevad 83,1-kilomeetrisel (4 ringi) distantsil naisjuuniorid ja seejärel 125,9-kilomeetrisel (6 ringi) võistlusmaal meesjuuniorid. Eestlastest on stardis Ebras, Sander, Pajur, Rüster, Tamm, Aaron Aus, Oskar Küüt ja Markus Mäeuibo.

Euroopa meistrivõistlused lõpetavad pühapäeval 10. juulil kuni 23-aastaste ratturite grupisõidud. Naiste võitja selgub 104,5 kilomeetriga (5 ringi) ning meeste oma 147,3 kilomeetriga (7 ringi). Eesti koondise värvides võistlevad Soonik, Tuisk, Elina Tasane, Karpenko, Kurits, Madis Mihkels, Markus Pajur, Rait Ärm ja Artjom Köster.

Võistluste koduleht, ajakava ja info.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X