Eesti koroonapuhang röövis meie BMX-ratturitelt lemmikvõistluse

latisms20

19. septembril peetakse Valmiera uuel BMX rajal Läti SMS-laenu meistrisarja finaaletapp. Tegu on juba aastaid eestlaste seas väga populaarse sarjaga, näiteks eelmist etappi väisas 43 Eesti BMX-ratturit.

Seegikord lootis Lätis võistelda pea poolsada sportlast. Paraku tohivad Eestis leviva koroonanakkuse tõttu hetkeseisuga kohale ilmuda eestlastest ainult Rommi Maidla ja Oliver Sten Saar.

Läti Jalgrattaliidu BMX spordijuht Artis Ozols andis teada, et nende valitsuse määruste järgi peavad Eestist saabujad viibima kõigepealt 14 päeva isolatsioonis. Alates homsest, 17. septembrist väheneb isolatsioon Lätis 10 päevale, kuid võistluse kontekstis ei muuda see midagi.

Ozols suhtles Läti valitsusega, et Valmiera finaaletapile võiksid laieneda sportlastele kehtivad erireeglid, kuid neid ei antud. Erandid on mõeldud ainult tippsportlastele, kes võistlevad suurtel rahvusvahelistel võistlustel. Valmiera BMX võistluse puhul tuleb järgida kodanikele määratud üldreegleid.

“Niisiis ei luba me Eesti sõitjatel 19. septembril Valmieras BMX-võistlustel võistelda,” kinnitas Artis Ozols.

Ozols lisas, et võistlema pääsevad ainult need BMX-ratturid, kes on sisenenud Lätisse enne 12. septembrit ja viibinud selle aja Lätis.

“Mul on teavet kahe sõitja kohta: Rommi Maidla, Oliver Sten Saar. Seega tühistatakse kõigi teiste sõitjate registreerimine. Ma vabandan selle olukorra pärast, kuid me peame järgima reegleid, mis meie valitsus meile kehtestab,” selgitas Ozols.

Allikas:bmx2024.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X