Eesti koondise treener: meie BMX ratturitel läheb päris hästi

KIngi foto

Eesti BMX ratturite paremik sai lähinaabritega mõõtu võtta Tallinna lähistel Peetris, kus peeti Balti karikaetapp. Kokku käis rajal ligi 150 ratturit.

Laupäeval peeti Spot of Tallinnas rahvusvaheline BMX krossi Balti karikavõistluste etapp “King of Tallinn”.

Kokku võisteldi 18 vanuseklassis, nii poiste kui tüdrukute arvestuses, alates 7-8 aastastest ja lõpetades juunioritega. Eesti BMX ratturitel on viimasel ajal rahvusvahelisel areenil mitmeid õnnestumisi tulnud.

“Meie BMX ratturitel läheb päris hästi,” lausus Eesti koondise treener-mänedžer Jaan Veeranna ERR-ile. “Aasta-aastalt on taset kruvitud ülespoole. Kui juba Euroopa meistrivõistlustel ja maailmameistrivõistlustel sõidetakse kolme hulka, siis see ütleb juba iseenesest kõik.”

Valupunktina Eesti BMX-is toob Jaan Veeranna välja radade vähesuse. Võrdluses lõunanaabritega Lätis on Eestis BMX radasid oluliselt vähem ning uute radade ehitamine aitaks koondise treeneri hinnangul spordiala arengule kõvasti kaasa.

Tänasel võistlusel osales ligemale 150 ratturit, kellest pooled eestlased. Nende hulgas tegi 11-14-aastaste tüdrukute arvestuses kaasa Ete Vapper Spot of Tallinna klubist. Oma vanuseklassis tuli Ete neljandaks.

“Alguses tulin siia, kui Spot of Tallinn avati ja tahtsin tulla parkuuri või kuhugi,” ütles Ete Vapper. “Aga siis mu ema ütles, et praegu ei saa, aga saab sinna minna. Siis see hakkas meeldima ja mu vend tuli ka ja oli hästi tore! Tore on sõita! Põnev!”

7-8-aastaste tüdrukute seas tuli esimeseks Paula Palmiste. 9-10-aastaste poiste seas võitis Ruudi Lumiste. Sten Tristan Raid oli 11-12-aastaste poiste seas teine. 13-14-aastaste poiste seas võitis Kristofer Raul Puri, Tõnis Mugra oli seitsmes. Martti Härmoja oli 15-16-aastaste poiste seas neljas.

Koondise treener Jaan Veeranna tõi Eesti BMXi eelolevaid aastaid silmas pidades välja konkreetse eesmärgi. “2024 olümpiamängudele! Mees või naine peaks jõudma olümpiamängudele. See on kindel siht, selle nimel töötame ja ma loodan, et nii läheb ka.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X