Eesti koondise treener Mandri: MM-i grupisõidu rada on tänavu väga raske

ejl logo

Pühapäeval Austrias Innsbruckis algavatel maanteesõidu maailmameistrivõistlustel osaleb kuus Eesti jalgratturit. Kõige tihedam programm on Tanel Kangertil, kes lisaks meeskondlikule temposõidule Astana profitiimi koosseisus läheb stardijoonele ka indviduaalses temposõidus. Meeste grupisõidus saavad Kangert ja Rein Taaramäe endale toeks Norman Vahtra.

“Rada on nii raske Austrias, et sprinteri kallakuga noored poisid nagu Mihkel Räim, Martin Laas ja Aksel Nõmmela ei näidanud ise suurt initsiatiivi üles, et sinna võistlema tulla ja siis otsustati nii, et kuna Norman Vahtra on seal kohal olemas, siis ta sõidab ühtlasi ka grupisõitu,” rääkis Eesti koondise treener Rene Mandri intervjuus ERR-ile. “Natukene temposõidu suunitlusega koondis on meil see aasta. Rada on väga raske ja seal on grupisõitudes seekord meestel vähem lootusi, kui temposõidus. Kuid kindlasti on just grupisõiduks väga hästi ette valmistunud Rein Taaramäe. Tanel Kangert on vastupidi kaardid pannud temposõidule.”

Kui võistlustrassi raskus võiks meie kahte tugevamat rattaproffi soosida, ning juunioride seas on Eesti noormeeste hulgas esindatud kolme ratturiga, siis naisi seekord MM-le ei lähetata.

“Oleks siledam sõit, siis võib-olla oleks mõned tüdrukud välja panna nii juunioride kui ka naiste klassis, kes Belgias võstlevad, aga antud hetkel on see rajaprofiil selline, et kui päris maailma tippu profiliigas ei kuulu, siis ei ole sinna mõtet õnne proovima tulla, sest seal õnnega enam midagi pistmist ei ole,” tunnistas Mandri.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X