Eesti koondis tuleb Tour of Estoniale esindusliku koosseisuga

Järgmisel nädalalõpul, 25.–26. maini sõidetav Eestimaa velotuur toob stardijoonele vahest kõige nimekama Eesti koondise, kes kunagi tuuril osalenud.

Kuuendat korda peetavale Tour of Estoniale tuleb Eesti koondis järgmise koosseisuga:

Rein Taaramäe
Alo Jakin
Karl Patrick Lauk
Risto Raid
Gert Jõeäär
Norman Vahtra
Karl-Arnold Vendelin

Mõistagi on nimekirja kõige huvitavam tõik see, et igapäevaselt Direct Energie profiklubis leiba teeniv Rein Taaramäe stardib Tour of Estonial (UCI 2.1) esimest korda. Algselt oli Taaramäel plaanis startida ainult 37. Tartu Rattarallil. Plaanid aga muutusid, kuna Eesti mehe kalenderplaani tõsteti koduklubi poolt natuke ümber ning nii teebki Taaramäe järgmisel nädalal oma Tour of Estonia debüüdi.

Kas tegu on siiski kõige tugevama Eesti koondisega Tour of Estonia ajaloos? “Raske öelda, oleneb meeste hetkevormist ja mitmetest muudest asjaoludest. Aga üks tugevamatest on see nimekiri kindlasti,” ütles Eesti koondise peatreener Jaan Kirsipuu portaalile Marathon100.

Kelle peale võiks Eesti koondis oma kaardid mängida? “Eelkõige on küsimus, et kes Tartu GP korralikult välja veaks. Igal juhul on meil mitu kaarti, millega mängida. Peale Taaramäe on meil ka Lauk, Jakin, Vahtra, Jõeäär – nende meeste peale võib kindel olla,” rääkis Kirsipuu.

Kokku tuleb praeguse seisuga Tour of Estoniale üle 100 ratturi 16 meeskonnast.

Tour of Estonia avaetapp on reedel, 25. mail sõidetav Tallinn-Tartu GP, Eestimaa velotuuri lõpetab järgmisel päeval Tartu linnatänavatel toimuv Tartu GP. Rattafestivali kulminatsioon on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit ehk 37. Tartu Rattaralli. Laupäeval, 26. mail peetavatele rattaralli lasteüritustele on oodata kuni 4000 last ning päev hiljem sõidetavate põhidistantside (135 ja 56 km) stardijoonele ligikaudu 3500 ratturit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X