Eesti kontinentaalne profitiim esitles noort ja ambitsioonikat meeskonda

Adam_Illingworth-20200202_CyclingTartuPresentation-IMB_9572-Web

Tartus, Lõunakeskuses esitleti täna pidulikult Tartu 2024 / BalticChainCycling.com jalgratta profitiimi. Meeskonda kuulub 11 sõitjat, neist kuus Eestist, kolm Lätist ja kaks Soomest.

Tegemist on noore ja ambitsioonika tiimiga, sõitjate vanused jäävad vahemikku 18 – 21 eluaastat. Koguni kuus tiimi liiget Artjom Mirzojev, Gleb Karpenko, Henri Treimuth, Anton Litvintsev, Pauls Rubenis (Läti) ja Daniels Kazis (Läti) kuulusid veel eelmisel hooajal juunioride vanuseklassi ning teevad täismeeste vahel debüüthooaja. Neile antakse sisseelamise aega, edusamme tahetakse näha eelkõige hooaja teises pooles. Esialgu tuleb veel koolis käia.
Kogenumad liikmed Rait Ärm, Markus Pajur, Kristers Ansons (Läti), Ukko Peltonen (Soome) ja Antti Jussi Juntunen (Soome) peaksid hoo üles saama kohe märtsikuust alates kui võistlushooaeg stardib Horvaatias.

Spordidirektori Jaan Kirsipuu sõnul läbis tiim noorensukuuri ja kõigilt kohe tulemust nõuda ei saa. “Meil on üle poole tiimist alles esimest aastat U23 vanuseklassis. Ei saa kohe kõike nõuda. Tõsi, kes on juba karastunud, nendega võib minna tõsisesse lahingusse,” sõnas Kirsipuu esitlusel. “Päris mitmel mõlgub esimese eesmärgina silme ees Tour de Flanders (U23 vanuseklass). Seda sõidetakse küll Eesti koondise värvides, aga ikkagi. Üldiselt on kasulik kõikidel sõitudel, mis tulevad kevade poole, silma paista. Et pääseda suuremate tiimide vaatevälja.”

Eeloleval nädalavahetusel võistlevad Tartu 2024 / BCC tiimi liikmed Leedus Panevežyses peetavatel Baltikumi trekisõidu meistrivõistlustel.

Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X