Eesti juunioride maanteerattakoondis alustas Rahutuuri

Tšehhis algas Rahvuste Karika sarja kuuluv meesjuunioride Rahutuur, kus on stardis ka Eesti maanteeratturite koondis. 102,8-kilomeetrisel avaetapil lõpetas Gabriel Helmut Aduson kolmandas kümnes.

Litomerice lähiümbruses sõidetud ligi 1700 tõusumeetriga etapil võidutses Jörgen Nordhagen (2:29.27), jättes kahesest jooksikute grupist teisele kohale ameeriklase Andrew Augusti. Seejuures on 18-aastasel norrakal juba taskus World Touri meeskonna Jumbo-Vismaga leping 2027. aastani. Peagrupist oli parim taanlane Albert Pilipsen (+0.23).

Eestlastest kuulus esimesse gruppi 21. koha teeninud Gabriel Helmut Aduson. Teises grupis, mis kaotas võitjale nelja minuti ja 20 sekundiga, lõpetasid Martti Lenzius, Evar Saul ja Markus Mäeuibo, kes said vastavalt 66., 71. ja 81. koha. Oskar Küüt ja Oliver Rüster kaotasid võitjale 18 minuti ja 36 sekundiga ning said vastavalt 104. ja 106. koha.

Reedel sõidetakse velotuuril kaks etappi. Hommikul on kavas 8,8-kilomeetrine temposõit ning õhtul 61,4-kilomeetrine siledam grupisõit. Velotuur lõpeb pühapäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.