Eesti juunioride koondis stardib Belgias UCI 1. kategooria velotuuril

MJ One belt one nation

6-9. juulini võistleb Eesti maantee juunioride koondis Belgias Sint Martinusprijs Kontich velotuuril. Tegemist on nelja päevase UCI 1. kategooria võistlusega. Stardinimekirjast võib leida nii juunioride klubisid, kui ka rahvuskoondisi. 2022. aastal lõpetas samal võistlusel Eesti juunioride koondise liige Karl Kurits üldarvestuses üheksanda kohaga. 2019. aastal võitis velotuuri Gleb Karpenko.

6. juuli õhtul alustatakse velotuuri 18-kilomeetrise meeskondliku eraldistardiga. 7.07 peetakse 129,5 km grupisõit, 8.07 individuaalne eraldistart 10,6 km ning 120,4 kilomeetrine grupisõit ning 9. juulil lõpeb velotuur 118,9 km pikkuse grupisõiduga.

Eesti koondist esindavad tuuril Karl Kurits, Martti Lenzius, Virgo Mitt, Joonas Jaht, Richard Ründva ja Henri Arjus. Eesti koondise spordidirektor on Alo Jakin.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X