Eesti juunioride koondis stardib 8-11. juunini peetaval rahvuste karika etapil Saksamaal

Eesti koondis 17.04.2022 Paris Roubaix Juniors - 2 - Copy

8-11. juunini toimub Saksamaal 35. LVM Saarland Trofeo. Võistlusel on pikk ajalugu, juba 15 aastat on sündmus olnud Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI (Union Cycliste International) kalendris. Velotuur algab neljapäeval, 8. juunil Neunkirchenist ja lõpeb neli päeva hiljem 11. juunil Gersheimis. Esimest korda ületatakse tuuril ka riigipiir, kui teine etapp peetakse suurel osal Prantsusmaa pinnal. Võistlusel läbitakse kokku 462km.

Võistluse stardinimekiri on rahvusvaheline. Osa võtavad rahvuskoondised Belgiast, Saksamaalt, Taanist, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Iirimaalt, Itaaliast, Luksemburgist, Mehhikost, Hollandist, Norrast, Austriast, Poolast, Rootsist, Šveitsist, Slovakkiast, Tšehhi vabariigist ja Sloveeniast. Nimekirjast leiab ka teisi meeskondi Prantsusmaalt ja Saksamaalt.

Eesti juunioride koondist esindab 35. LVM Saarland Trofeol Martti Lenzius, Gabriel Helmut Aduson, Karl Kurits, Virgo Mitt, Oliver Mätik ja Markus Mäeuibo. Spordidirektorina on kaasas juunioride koondise treener Alo Jakin.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X