Eesti juunioride koondis langes Rahvuste Karika etapil ebaõnne küüsi, Mihkels sai kokkuvõttes kolmanda koha

Ungaris lõppenud Rahvuste Karika sarja kuuluval mitmepäevasõidul One Belt One Road pidi Eesti maanteeratturite juunioride koondis viimasel etapil alla vanduma ebaõnnele ning Madis Mihkelsi liidrisärki kaitsta ei suudetud.

108-kilomeetrise etapi võitis norralane Per Strand Hagenes ajaga 2:17.59. Kaasmaalane Stian Fredheim kaotas talle kuue ja belglane Mathis Avondts kaheksa sekundiga.

„Viimastel kilomeetritel toimus palju kukkumisi, kuhu meie poisid kinni jäid,“ kirjeldas koondise peatreener Alo Jakin. „Seetõttu läks lõpplahendus nihu ning tuuri võitnud norralane oskas olukorra enda kasuks tööle panna, kui sai rünnates peagrupiga vahe sisse. Tänu võidu eest pälvitud boonussekunditele jäime meie liidrisärgist ilma. Samas peab välja tooma, et terve koondis suutis teha terve etapi vältel väga head koostööd. Rahutuuril proovime uuesti.“

Eesti koondise parimana sai Frank Aron Ragilo viimasel etapil üheksanda koha. Mihkels oli 16., Romet Pajur 33., Henry Grünberg 60., Lauri Tamm 65. ja Aaron Aus 95.

Velotuuri kokkuvõttes pälvis Mihkels kolmanda koha, kaotades velotuuri võitnud Hagenesile kümne sekundiga. Teiseks tuli Fredheim, kellest eestlane jäi maha nelja sekundiga. Ragilo sai üldarvestuses üheksanda (+0.29), Pajur kümnenda (+0.30), Tamm 57. (1.24), Grünberg 77. (+2.57) ja Aus 83. (+3.45) koha. Mihkels võitis veel velotuuri aktiivseima ratturi rohelise särgi. Eesti koondis lõpetas kõrgel teisel kohal, kaotades Norrale 35 sekundiga.

Pühapäeval lõppes ka Prantsusmaal peetud Tour de l’Avenir (2.Ncup), mille viimasel 151,6-kilomeetrisel etapil pälvis esikoha hispaanlane Carlos Rodriguez (4:22.40). Raskel ja mägisel võistlusel lõpetas teisel kohal sakslane Georg Steinhauser (+1.52) ja kolmandal itaallane Filippo Zana (+1.52).

Velotuuri kokkuvõttes teenis esikoha siiski norralane Tobias Halland Johannessen, kes jäi Rodriguezi ette seitsme sekundiga. Zana kaotas võitjale kahe minuti ja viie sekundiga ning pälvis kolmanda koha. Ükski Eesti kuni 23-aastaste maanteeratturite koondise liige võistlust ei lõpetanud.

Eesti Jalgratturite Liit tänab maanteeratturite juuniorite koondise peasponsorit Graanul Invest AS toetuse eest!