Eesti juunioride ja kuni 23-aastaste maanteeratturite koondis stardib sel nädalal Euroopa meistrivõistlustel

Eesti juunioride koondis

Neljapäeval, 7. juulil algavad Portugalis Anadias maanteeratturite Euroopa meistrivõistlused juunioridele ja kuni 23-aastastele ratturitele. Tugeva koosseisuga võistlema minev Eesti koondis loodab koju naasta medaliga.

Neljapäeval 7. juulil peetakse EM-il individuaalne temposõit (rajakaart). Kõik vanuseklassid sõidavad 22 kilomeetrit. Eesti naisjuunioridest asuvad starti Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras, meesjuunioridest Romet Pajur ja Oliver Rüster ning kuni 23-aastastest meestest Gleb Karpenko ja Joonas Kurits.

Reedel 8. juulil sõidetakse Portugalis esmakordselt segateatesõidud, kus esmalt võistlevad 22 kilomeetrit paaris sõites mehed ja seejärel 22 kilomeetrit paaris sõites naised. Juunioride võistlusel esindavad Eestit Ebras, Sander, Rüster ja Lauri Tamm ning kuni 23-aastaste sõidus Kristel Sandra Soonik, Aidi Gerde Tuisk, Karpenko ja Kurits.

Laupäeval 9. juulil algavad grupisõidud (rajakaart). Esmalt võistlevad 83,1-kilomeetrisel (4 ringi) distantsil naisjuuniorid ja seejärel 125,9-kilomeetrisel (6 ringi) võistlusmaal meesjuuniorid. Eestlastest on stardis Ebras, Sander, Pajur, Rüster, Tamm, Aaron Aus, Oskar Küüt ja Markus Mäeuibo.

Euroopa meistrivõistlused lõpetavad pühapäeval 10. juulil kuni 23-aastaste ratturite grupisõidud. Naiste võitja selgub 104,5 kilomeetriga (5 ringi) ning meeste oma 147,3 kilomeetriga (7 ringi). Eesti koondise värvides võistlevad Soonik, Tuisk, Elina Tasane, Karpenko, Kurits, Madis Mihkels, Markus Pajur, Rait Ärm ja Artjom Köster.

Võistluste koduleht, ajakava ja info

Portugalis Anadias peetakse seejuures lisaks maanteeratturite EM-ile ka noorte maastiku- ja trekiratturite tiitlivõistlused. See tähendab, et kolme nädala jooksul võistleb ühes linnas üle tuhande ratturi. Euroopa Jalgratturite Liidu presidendi Enrico Della Casa sõnul aitab selline erinevate distsipliinide EM-ide toomine ühte kohta edendada ja arendada noorte jalgrattasporti.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum, Graanul Invest AS.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X