EESTI JALGRATTURITE LIIT KUTSUB KÕIGI SPORDIALADE VÕISTLUSKORRALDAJAID VÄLTIMA SPORDIVÕISTLUSTE KUHJUMIST ÜHTE PERIOODI

EJL logo

Seoses koroonaviirusest tingitud eriolukorrale toimus täna Eesti Jalgratturite Liidu treenerite nõukogu ja võistluskorraldajate virtuaalkoosolek EJL-i võistluskalendri muutmise osas.

Tänasel koosolekul otsustati, et kuivõrd valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra lõppu on tänase seisuga võimatu prognoosida, siis olukorra selgumiseni külmutatakse EJL-i kalender 12. märtsi seisuga – kõik ennatlikud ümbertõstmised annulleeritakse. Kalendrit vaadatakse spordiala tervikvajadustest lähtuvalt ühtsena ning seda asutakse ümber kujundama alles siis, kui on selgunud, mis ajast alates on realistlik hakata uuesti võistluseid korraldama.

Ühtlasi oldi seisukohal, et ei ole realistlik lükata terve hooaja võistlused kokku suve teise poolde. Sõltuvalt eriolukorra kestvusest tuleb suuremal või vähemal määral mitmeid üritusi ära jätta. Spordiürituste sh jalgrattavõitluste korraldajad peavad mõistma, et ürituste läbimõtlematu kuhjamine augustisse ja septembrisse vaid süvendaks kriisi kestvust ja kahjude ulatust.

Seetõttu kutsub EJL üles ka teiste spordialade võistluskorraldajaid ja kultuuriürituste organiseerijaid langetama mõistlikke kalkuleeritud otsuseid! Säästmaks hääbumisest vähemasti suve teise poole üritusi, on oluline seada prioriteete ja edasi lükata vaid oma spordialale elutähtsaid üritusi.

Eesti Jalgratturite Liidu jaoks on prioriteetsed olümpiaalade Eesti Meistrivõistlused ning võimalikult laiale harrastajaskonnale suunatud rahvaspordiüritused. Sarjade puhul on oluline säilitada sarjad vähemalt 50% ulatuses, sest sõltuvalt eriolukorra kestvusest ei ole realistlik viia sarju läbi algselt planeeritud etappide arvuga.

EJL annab võistluskorraldajatele ja klubidele uued juhised kohe peale eriolukorra lõppu ja valitsuse poolt tehtud otsuseid.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X