Eesti Jalgratturite Liit ja moomoo esitlevad Tokyo olümpiakollektsiooni!

Frame 1

Meil on hea meel tutvustada Eesti jalgratturite olümpiakoondise vormi Jaapanis Tokyo suveolümpiamängudel, mis toimuvad 23. juuli – 8. august 2021.

Rio 2016 olümpiamängudel esindasid Eestit mäletatavasti Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, siis suvisel Tokyo olümpial saame pöidlaid hoida loodetavasti kolmele Eesti ratturile: Tanel Kangert, Peeter Pruus ja Janika Lõiv. Maanteeratturitest on Tokyo olümpiamängudel Tanel Kangert, kes igapäevaselt sõidab Austaalia tiimis (Team BikeExchange). Teise sportlase osalemine selgus alles äsja kui Rein Taaramäe loobumisel otsustas maanteeratturite koondise peatreener Jaan Kirsipuu saata olümpiale Peeter Pruus´i, kes sõidab Itaalia klubis (Torpado Süditrol) ja võistleb maastikuratturina, kuid on mitmekülgse ratturina tõestanud end ka hea maanteeratturina. See otsus oli ainuõige, kui arvestada Tokyo võistlusraja väljakutsuvat mägist profiili 24. juulil toimuval ühisstardist maanteesõidul (234 km ja 4865 tõusumeetrit). Üldse võisteldakse kokku kahel päeval, neist teine on 28. juulil toimuv individuaalne ajasõit.

„Olen selle üle väga õnnelik, et saan Eestit olümpial esindada. Teadsin, et olen nn “varumees”, aga poolteist kuud tagasi, kui Kirsipuu mulle helistas, muutus asi juba reaalsemaks. Olin elevil, aga tahtsin kindla vastuse saada võimalikult kiiresti, et teha vajalikud muudatused ettevalmistuses ja ratta valikul. See on suur au ja lisab motivatsiooni treeninguteks, et maksimaalselt sõiduks valmis olla. Eesmärgiks on võimalikult hästi sõita ehk siis, kas Tanelit aidata või võimaluse korral ise midagi korda saata. Olen suhteliselt vähe sellised sõite teinud, kuigi minu maastikuratta maratonid on tihtipeale sarnase pingutusega. Olümpiavorm on samuti väga kena, täiesti uus ja värske disain ning veidi heledamad toonid võiksid kuumas kliimas abiks olla,“on Pruus võimaluse üle õnnelik.
Maastikurattur Janika Lõiv´u kvalifitseerumine Tokyo olümpiale selgub peale Saksamaa (8.-9. mai) ja Tšehhi (15.-16. mai) MK-etappide tulemusi, hiljemalt 18. maiks.

Spetsiaalselt Tokyo olümpiaks loodud kollektsiooni taga on kodumaine rattariiete bränd moomoo, olles Eesti olümpiakoondise rattariidepartneriks juba teist olümpiat järjest. Tokyo olümpiavormi iseloomustavad märksõnad on minimalism, stiilipuhtus ja rahvusliku värvipaleti värskendamine. Graafilise lisaelemendina on kasutatud ringi motiivi, mis kannab ajakohaselt ühtsuse, edasiliikumise ja olümpismi sõnumit. Moomoo olümpiakollektsiooni saavad tellida kõik rattafännid 16. maini, igast tellimusest läheb osa rattaspordi järelkasvu toetuseks.

Disain – Timo Saabas (moomoo)
Modell – Gleb Karpenko (Ampler Development Team, Eesti meister eraldistardist sõidus 2020)
Fotod – Adam Illingworth

Eesti olümpiakoondise kollektsioon on meestele, naistele ja lastele: https://moomoo.ee/kollektsioon/tokyo/

moomoo pikk rattasärk Pro, meriino torusall
moomoo pikk rattasärk Pro, rattapüksid Pro Race, säärised, sokid
moomoo pikk rattasärk Pro, rattapüksid Pro Race, säärised, sokid
moomoo Pro Race lühike särk, kindad.
moomoo Pro Race lühikesed püksid + särk, käised, kindad, sokid.
moomoo särk Pro Race, käised, vest

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X