EESTI JALGRATTURITE LIIDUGA LIITUS TEAM KODAR

50156652352_e9f2db3274_o (1)

Eesti Jalgratturite Liidu viimasel juhatuse koosolekul otsustati Liidu liikmeskonda vastu võtta Team KODAR, millega koos on nüüdsest Liidus 66 liiget. Uue klubi tegemisest andis ülevaate lootustandev eesjuunior Kevin Kardo Kõiv.

Team Kodar ja sellega koos ka Kodar Jalgratta E-pood on ratta fanaatikutest perekond Kõivu ellu kutsutud projekt, millega plaanitakse Eesti jalgrattaspordile omapoolne panus anda. Pereisa Kardo Kõiv on kümme aastat rattaga sõitnud harrastaja ja poeg Kevin Kardo on meesjuuniorite koondise kandidaat, pesamuna Glen Gregory võistleb järgmisel hooajal U15 vanuseklassis.

Kui palju rattureid teie klubis on?

Klubis olevate ratturite arv on suhteline, aga hetkel on kümmekond liiget. Nendest osad on noorsportlased, keda me püüame läbi oma tiimi tegemiste toetada ja ülejäänud on muidu mõnusad harrastajad.

Kus te treenite?

Klubiliikmed asuvad enamus Tallinnas ehk treenime suurema osa ajast Tallinnas. Meil sellist kindlat baasi hetkel ei ole, seega treenime aegajalt ka mujal, näiteks käime Kõrvemaal suusatamas jne.

Miks otsustasite Liiduga liituda?

Esiteks tahtsime oma klubi nö “ametlikuks” teha ja lisaks on mõned meie klubi liikmed tõsised võistlussportlased ehk me soovime neile pakkuda võimalust esindada meie värve ka Eesti meistrivõistlustel. Tulevikus oleks tore näha seeniorite EMV-l näha Hawaii Expressi rongi kõrval ka Team Kodar rongi.

Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid ja kuidas plaanite neid saavutada?

Kuna see on meie klubile esimene hooaeg, siis alles otsime oma kohta Eesti rattamaastikul. Kindlasti võtame osa erinevatest võistlustest ja sarjadest ning proovime samas oma noori võimalikult palju toetada. Sellele lisaks kavatseme oma ilusaid roosasid vorme Eesti pelotonis välgutada ja eks me siis jooksvalt näeme, kuidas täpselt me neid ülejäänud eesmärke saavutame.

 Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Hetkel sellist ühte kindlat üritust pole, mida kõik ootame. Sõitjatel on kõigil oma eesmärgid ja sihime päris palju erinevaid võistluseid. Meie sõitjaid võite näha maanteel, maastikumaratonidel, aegajalt eraldistardis ja sügisel ka cyclo-crossis. Kui kalender lubab, siis me oleme kohal. Lisaks esindavad meie noored kindlasti oma kodu klubisid rahvusvahelistel võistlustel üle maailma ja äkki paneb ennast Eestist väljas ka mõni meie harrastussportlane ennast proovile.

 Fotol: Kevin Kardo 2020 Bosch Rakke Rattamaraton. Fotograaf: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X