Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri veebruar 2024

uudiskiri päis veebruar 2023

Aasta on uus, mõtted värsked ja pea häid plaane täis. Mitmed Eesti jalgratturid on oma hooaegasid taas hoogsalt käima lükkamas ja teinud rahvusvahelisel areenil juba esimesi starte.

Särava hooaja esimese võistluse tegi World Touri tasemega velotuuril Madis Mihkels, kui Austraalias toimunud Tour Down Underi avaetapi järel sai eestlane enda selga parima noore särgi. Lõpuks pälvis Mihkels üldarvestuses küll 74. koha, kuid oli mitmel korral oluliseks lüliks meeskonnakaaslaste edus. Cadel Evans Great Ocean Road Race’il oli eestlane 26. ja esimese kategooriaga ühepäevasõidul Surf Coast Classic seitsmes. Mihkelsi meeskonnakaaslane Rein Taaramäe teeb hooaja avastardi 31. jaanuaril Hispaanias algaval Valencia velotuuril (UCI 2.Pro).

Austraalias peeti samal ajal veel pararatturite maailma karika sarja avaetapp. Nii tempo- kui grupisõidus sai Mari-Liis Juul naiste C5 klassis kuuenda ja Janno Lepik meeste H5 klassis kaheksanda koha.

Maanteeratturitest on hooaja avastardid teinud veel Rait Ärm, Elisabeth Ebras ja Aidi Gerde Tuisk. Ärm sai GP Valencial (UCI 1.1) 46. koha, Ebras ja Tuisk olid Women Cycling Pro Costa De Almerial (UCI 1.1) vastavalt 59. ja 84.

Pjedestaalikohti on juba noppinud Eesti maastikuratturid. Hispaanias sõidetud mitmepäevasõidul Costa Blanca Bike Race teenis Eesti parim naisrattur Janika Lõiv üldarvestuses esikoha. Lisaks oli eestlanna parim kolmel etapil ning ühel etapil teine. Merili Sirvel pääses pjedestaalile viimasel päeval, kui finišeeris kolmandal positsioonil, üldarvestuses oli Eesti valitsev maastikumaratonide meister neljas. Eliitmeeste seas võistelnud Kirill Tarrasov oli kokkuvõttes 26. Eesti harrastusratturitest sai Margus Sirvel üldarvestuses M40 klassis 16. ja Janek Resev 25. koha. Aimar Pedari oli M50 konkurentsis kokkuvõttes 17.

Jaanuariga tõmmati joon alla cyclo-crossi maailma karika sarjale, mille viimasel etapil võidutsesid valitsevad maailmameistrid Fem van Empel ja Mathieu van der Poel. Üldarvestuses pälvisid esikohad belglane Eli Iserbyt ja hollandlanna Ceylin Alvarado. Jaanuari keskel jagati aga medalikomplektid trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel. Seejuures Belgia rattur Lotte Kopecky võitis kõigest 20 minuti jooksul kaks kulda, kui oli parim naiste punkti ja väljalangemissõidus. Kõik võitjad leiab siit.


KOOLITUSED

Treenerite koolitus

3-4. veebruaril toimub iga-aastane Eesti Jalgratturite Liidu jalgrattatreenerite erialakoolitus. Koolitus viiakse läbi Adila heaolu- ja puhkekeskuses (Pühali Heaolukeskus, Sõeru talu, Pihali küla, Kohila vald, 79701 Raplamaa). Registreerimine koolitusele on lõppenud.

Kohtunike koolitus

EJL Kohtunike Kogu juhatus korraldab 10-11. veebruaril iga-aastase kohtunike koolitusseminari. Seekordne seminar viiakse läbi Viljandimaal, Holstre-Polli Spordikeskuses (Holstre Polli, Viisuküla, 69607). Koolitusest on võimalik osa võtta ka veebi teel (link saadetakse registreerunutele üks päev enne koolitust).

Kohtunikele toimub 10. veebruaril kell 11.30 kohtunike üldkoosolek. Koolitusseminar algab kell 13.00.

Registreerimine seminarile toimub läbi veebi: https://forms.gle/12GMsXmXTJMRDJ2eA  ja registreerimise tähtaeg on 4. veebruar.

Treeneritel on koolituselt võimalik saada 10. veebruaril 6 täiendkoolituse tundi ja 11. veebruaril 5 täiendkoolituse tundi. Manusesse on lisatud koolituse ajakava.

Lisa info koolituste kohta: https://www.ejl.ee/koolitused/


2024. AASTA TREENERIKUTSE EKSAMITE AJAD

EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid 2024. aastal:

Eksamid toimuvad Eesti Jalgratturite Liidu koosolekute ruumis aadressil: Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.


LITSENTS 2024

Avatud on EJL litsentside tellimine 2024. aastaks.

Litsentside tellimisel on tehtud mõningaid muudatusi. 2024. aastaks ei väljasta EJL enam plastiklitsentse. Vastavalt UCI reglemendile saab rahvusvahelistel võistlustel kasutada elektroonilist litsentsi. Muutunud on ka litsentside hinnad.

Oma litsentsi andmed leiate EJL veebilehelt: www.ejl.ee/litsentsi-nimekiri/ ning saate alla laadida ka litsentsi PDF faili. Juhul, kui siiski on plastiklitsentsi vaja, siis sellekohane soov saata meili aadressile ejl@ejl.ee.

2024. aasta litsentside andmed tulevad EJL veebilehele 1. jaanuaril 2024. Kui litsentsi andmeid ja PDF faili on vaja varem, siis palume sellest kirjutada meili aadressil ejl@ejl.ee.

TELLI LITSENTS

ALGAS VASTUVÕTT AUDENTESE SPORDIGÜMNAASIUMI

Esmaspäeval, 22. jaanuaril 2024 algas vastuvõtt järgmiseks õppeaastaks Audentese spordigümnaasiumi.

Olulised tegevused ja kuupäevad:

  • Sportlased esitavad avalduse koos ülevaatega sportliku arengu ja tulemuste kohta hiljemalt 29. veebruariks aadressile ejl@ejl.ee.
  • Alaliit saadab kandidaateide nimekirja EOK-sse 4. märtsiks.
  • EOK esitab 8. märtsiks 2024 kandidaatide nimekirja Audentesele. Seejärel võtab Audentes alaliitudega uuesti ühendust, et üle kontrollida, kas kõik kandidaadid on nimekirjas olemas. Võib nimelt juhtuda, et mõni kandidaat on täitnud Audentese kliendikeskkonnas ankeedi, kuid ei ole alaliitu oma kandidatuuri esitanud.

Rohkem infot: www.ejl.ee/algab-vastuvott-jargmiseks-oppeaastaks-audentese-spordigumnaasiumi/


STIPENDIUMIKONKURSS

EOK ja Kultuuriministeerium kuulutavad välja stipendiumikonkursi tippsportlastele kõrg- või kutsehariduse omandamiseks 2023/24. õppeaasta kevadsemestril.

Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot.

Konkursil osalemiseks tuleb täita elektrooniline taotlus ning lisada ülikooli tõend hiljemalt 9. veebruariks 2024.  Taotlus on leitav siin: forms.gle/FGC3VJ55HXB53xaf8.

Lisa info ja konkursi tingimused leiab siit: www.ejl.ee/eok-ja-kultuuriministeerium-kuulutavad-valja-stipendiumikonkursi-tippsportlastele-korg-voi-kutsehariduse-omandamiseks-2023-24-oppeaasta-kevadsemestril/


SPORTLASTE ERITINGIMUSTEL SISSEASTUMINE TARTU ÜLIKOOLI 2024

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korraldab konkursi, mille alusel võetakse Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese või teise astme õppekavade alusel õppima kuni kaksteist sportlast.

Konkursil osalemiseks tuleb avaldus ja lisadokumendid esitada 20. veebruarist 10. märtsini 2024

Kogu info eritingimustel kandideerimise kohta on leitav TÜ ASK kodulehelt https://sport.ut.ee/klubist/eritingimustel-vastuvott/


10.02.2024 51. Elva Talikross I etapp
17.02.2024 51. Elva Talikross II etapp

Elva Talikrossile on eelregistreerimine  avatud ja toimub kuni 8. veebruarini.

Võistluse info:  www.sportos.eu/ee/et/51-elva-talikross-i-etapp/


Toeta Eesti jalgrattasporti ostes CYCLING ESTONIA (550ML) joogipudel! Vaata ka maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.

EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-poodTOETA JALGRATTASPORTI JA OLE EESKUJUKS EESTI INIMESTE LIIKUMISHARRASTUSE EDENDAMISEL!

Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X