Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri november 2023

uudiskiri päis november 2023

Esimene lumi annab märku, et jalgrattaspordimaailma 2023. aasta hooajale võib joone alla tõmmata, et hakata uueks valmistuma. Selleks korraldame 10. novembril Tallinnas Lauluväljaku klaassaalis suurejoonelise jalgratta gala, kus autasustatakse parimaid ning nautida saab head sööki ja meelelahutust. Osa saama on oodatud kõik!

Kuid enne veel kiire pilguheit oktoobrikuule. Nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustel jagati välja veel viimased medalikomplekte, kus osalesid samuti Eesti sportlased. Itaalias sõideti teistkordselt võidu graveli MM-il, kus valitsev Eesti meister Markus Pajur sai 19. koha. Naiste konkurentsis lõpetas Liisa Ehrberg 46. positsioonil. Veidi enne MM-i selgusid Belgias esmakordselt graveli Euroopa meistrid. Siin sõitis Ehrberg välja 13. ja Gert Kivistik 19. tulemuse.

Türgis peetud maastikuratturite väljalangemissõidus (XCE) Euroopa meistrivõistlustel pälvis Merili Sirvel eliitnaiste klassis 9. koha, Kirill Tarassov ja Joosep Mesi olid samal ajal eliitmeeste konkurentsis vastavalt 12. ja 13. Laiaulatuslike tulekahjude tõttu peetakse XCE MM Indoneesias tavapärasest ajast veidi hiljem, 12. novembril. Enne väljalangemissõidu tiitlivõistluseid toimus Hispaanias Barcelonas maailma karika sarja finaaletapp, kus Mesi jõudis välja veerandfinaali ja sai 14. koha.

Oktoobris võistles MK-sarja karussellis veel Janika Lõiv, kes kordas maastikuratturite lühirajasõidu finaaletapil Kanadas hooaja parimat tulemust, kui lõpetas vaatemängulise võistluse 13. positsioonil. Olümpiakrossisõidus oli Eesti valitsev meister 17. Nädal varem Ameerika Ühendriikides peetud MK-etapil pälvis Lõiv lühirajasõidus 21. ja olümpiakrossis 18. koha. Mullu parimaks Eesti naisratturiks valitud Lõiv lõpetas hooaja Kreekas kolme võiduga, mis oli just 2024. aasta Pariisi olümpiat silmas pidades olulise tähtsusega.

Kodukamaral selgusid Rand&Tuulberg Eesti meistrivõistlustel parimad cyclo-crossis. Kuldsed medalid said kaela Markus Pajur ja Laura Lizette Sander. USA-s Waterloos alustati juba aga cyclo-crossi MK-sarja uue hooajaga, kus tegi debüütvõistluse Kirill Tarassov. Tulemuseks 38. koht. Rootsis toimunud cyclo-crossi Euroopa karikasarja etapil pääsesid pjedestaalile Loore Lemloch ja Maris Kaarjärv.

Tükikese Eesti rattaspordi ajaloost panid kirja Tõnu Ord ja Andre Kull, kes osalesid esimeste Eesti harrastajatena veteranide trekisõidu maailmameistrivõistlustel. Ord pälvis oma vanuseklassis scratchis viienda koha, Kull oli 3 km jälitussõidus kuues.

BMX-krossi Eesti meistrid Tõnis Mugra ja Mirjam Raun kerkisid pjedestaalile Läti karikasarja üldarvestuses. Lisaks jõudis kolme parema hulka Elis Maarja Aardevälja.

Ilusa punkti pani hooajale samuti Peeter Pruus, kes raskel UCI maastikurattamaratonil LaTramun finišeeris kolmandal positsioonil. Maaris Meier pälvis Portugalis peetud UCI maastikurattamaratonil Tierra Estella Epic kuuenda koha, ent Portugali regionaalses karikasarjas võitis ta esikoha nii finaaletapil kui üldarvestuses.

Maanteeratturitest pälvis Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander Belgias peetud esimese kategooria ühepäevasõidul kõrge kümnenda koha. Markus Pajur teenis amatöörtasemega võidusõidul aga teise koha. Mihkel Räim sai Hiinas peetud üheksa päeva pikkusel velotuuril kaks etapivõitu ning kokkuvõttes hõbedase autasu. Karpenko oli parim ühel etapil ja jäi kokkuvõttes esimesena pjedestaalilt välja. Eesti harrastusrattur Nele Ohmann finišeeris Varesine Gran Fondol oma vanuseklassis teisel kohal.

Oktoobris sai Eesti jalgrattasport juurde teise rahvusvahelise kategooriaga maanteevõistluste kohtuniku, kui Jaan Lepajõe sooritas Prantsusmaal praktilise eksami. Samuti langes oktoobris naiste tunnisõidu maailmarekord, kui Vittoria Bussi sõitis Mehhikos Aguascalientese velodroomil 50,267 kilomeetrit. Lisaks peeti Spordinädalal esimene Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse jalgrattamatk, kuhu olid oodatud kõik. Meie peasekretäri Urmas Karlsoni sõnul on plaanis korraldada tulevikus veel sarnaseid ühistreeninguid.


TIITLIVÕISTLUSED NOVEMBRIS

12. novembril toimuvad maailmameistrivõistlused maastikuratta väljalangemissõidus. Eestit sõidavad Indoneesiasse Palangkarayasse esindama Trey Trek Team liikmed Merili Sirvel, Joosep Mesi ja Kirill Tarassov.Eesti Jalgratturite Liit korraldab 10. novembril Jalgratta gala. Pidulikul galal koos õhtusöögiga autasustatakse hooaja parimaid ning esinevad erinevad artistid. Ülesse astuvad Jan Uuspõld sporditeemalise stand-up kavaga ja Indrek Raadik bändiga. Lisaks on galal retrorataste näitus ning jalgrattapoodide expo.

Gala toimub Lauluväljaku klaassaalis (Laulukaar, Narva mnt 95, 10127 Tallinn) algusega kell 18.00.

Pileti hind 60€.
Võimalik broneerida 10-st lauda, hinnaga 540€.

Lisainfo ja pileti broneerimine: www.ejl.ee/jalgratta-gala/
Facebooki sündmus: https://fb.me/e/1naUUi3gT


TREENERITE EKSAM

Eesti Jalgratturite Liidu Hindamiskomisjon kuulutab välja jalgrattatreeneri EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid.

Eksam toimub 13. detsembril 2023, kell 11.00 Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.
Dokumentide esitamine avatakse 1. november ja sulgeb 22. november 2023.

Dokumendid kvalifikatsiooni taotlemiseks palume esitada: https://www.spordiregister.ee/admin/.
Dokumentide esitamiseks vastav juhend on peale sisselogimist nähtav lehe all osas.Toeta Eesti jalgrattasporti ostes CYCLING ESTONIA (550ML) joogipudel! Vaata ka maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.

EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-pood
TOETA JALGRATTASPORTI JA OLE EESKUJUKS EESTI INIMESTE LIIKUMISHARRASTUSE EDENDAMISEL!

Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X