Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri märts 2024


Kevad on saabumas. Seda kinnitab nii väljas sulav lumi, tasapisi laulma hakkavad linnud kui esimesed jalgratturite võidud ja TOP10 kohad välismaistel võistlustel.

Eesti meeste maanteeratturite koondis käis esimesi võistluskilomeetreid kogumas Colombia velotuuril, kus parimaks tulemuseks oli Norman Vahtra neljandal etapil pälvitud seitsmes koht. Seejuures pistsid koondise liikmed vapralt rinda ja näitasid oma sisu Astana Tour de France’iks valmistuva sprindirongi vastu.

Veebruari lõpus algasid kevadised Madalmaade klassikud. Oma jätkuvat head vormi näitas Kuurne – Brüssel – Kuurne ühepäevasõidul Madis Mihkels, kui lõpetas maailma tippseltskonnas võisteldes 14. kohal. Samanimelisel juunioride võistlusel teenis Oliver Mätik 26. ja Ron Rooni 59. koha. Rein Taaramäe alustas hooaega kõrgetasemelisel Valencia velotuuril, mille kokkuvõttes pälvis 19. koha.

Eesti naismaanteeratturitest lõpetas Elisabeth Ebras Horvaatias peetud Umag Trophy Ladies ühepäevasõidul kõrgel viiendal kohal. World Touri tasemel Araabia Ühendemiraatide velotuuril pälvis Aidi Gerde Tuisk aga teisel etapil 48. koha. Sama tulemuse sai Elina Tasane Hispaania ühepäevasõidul Clasica de Almeria.

Hooaja esimese võidu sai kirja Markus Pajur, kui oli parim Prantsusmaal peetud amatöörratturite ühepäevasõidul Circuit Vallee du Bedat. Mõned päevad varem lõpetas eestlane veel GP du Pays d’Aix võistlusel 6. positsioonil. Martinique saarel treeniv ja võistlev Mairon Milistver alustas hooaega 8. kohaga ning mägiseid võidusõite eelistav Markus Mäeuibo Hispaanias peetud Memorial Manuel Sanroma velotuuri üldarvestuse 20. kohaga. Frank Aron Ragilo sai Belgias peetud ühepäevasõidul Brüssel-Opwijk 26. koha.

Maastikuratturitest sõitsid end pjedestaalile Eesti parimateks titulleeritud Janika Lõiv ja Peeter Pruus. Lõiv pälvis Lõuna-Aafrika Vabariigis korraldatud mitmepäevasõidul ühe etapivõidu ning oli üldarvestuses koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga teine. Pruus pälvis Hispaanias peetud Volcat Platja d’Aro mitmepäevasõidu avaetapil eliitklassi meeste seas kolmanda koha, ent teisel etapil kukkus ja nihestas õlga, mis sundis eestlase taas pikemat võistluspausi võtma.

Olümpiakrossivõistlustel lõpetas Lõiv Chelva Gsport Challenge võistlusel 8. ja Shimano Supercup Massi Banyoles sõidul 10. kohal. Merili Sirvel finišeeris Banyoleses 20. positsioonil. Samal ajal olid Küprosel võistlustules Mari-Liis Mõttus ja Janelle Uibokand. Mõttus sai Sunshine Cupi etappidel viienda, kuuenda ja kaheksanda koha, Uibokand oli mõlemal viimasel kahel etapil 12.

Samuti peeti veebruaris Eesti Jalgratturite Liidu kalendri avavõistlus, kui 51. korda koguneti Elvasse talikrossi sõitma. Eliitklassides pälvisid esikohad Annabrit Prants ja Ove Lillmaa.

Maailmameistritiitleid jagati kahel alal: cyclo-crossis ning lumel sõites ülisuurslaalomis ja paarisslaalomis. Cyclo-crossis kaitsesid tiitleid hollandlased Matthieu van der Poel ja Fem van Empel, lumel olid kõige osavamad ratturid Pierre Thevenard, Morgane Such ja Lisa Baumann.

Aasta algus tõi meile ilusaid emotsioone ka spordiväliselt​​​​​​​. Kõrgelt said auhinnatud nii Tanel Kangert kui ka Kalevi Jalgrattakooli sportlased.

Kalevi Jalgrattakooli spordipoisid Richard Hynninen, Harri Alfred Koonik, Armin Martin Akkel ja Hans Martin Akkel päästsid oma treeneri, endise tippratturi Erki Pütsepa elu

TV3 Eesti / TV3 Estonia auhinnagalal “Eestimaa uhkus” andis vapratele poistele auhinna üle  Kregor Zirk.

Foto: Kalev Lilleorg/TV3

Vabariigi president Alar Karis andis Eesti Rahva Muuseumis üle riiklikud teenetemärgid. Teenetemärgi saajate seas oli ka mitu spordivaldkonna inimest, sealhulgas endine tipprattur Tanel Kangert.

“Tänane tunnustus on üsna pika karjääri ja ka spordivälise tegevuse eest,” rääkis Kangert ERR-ile. “See tuli üllatusena, aga ma ei ütle eestlaslikult, et mis nüüd mina – mul on selle üle väga hea meel! Aitäh kõigile, kes osundasid, et ma võiks selle saada ning neile, kes arvasid, et ma selle vääriline olen ka.”


TIITLIVÕISTLUSED MÄRTSIS

20.-24. märtsini toimuvad maailmameistrivõistlused parajalgratta trekisõidus Rio de Janeiros, Brasiilias. Eesti lippu hoiab võistlustel kõrgel Mari-Liis Juul, kes võistleb naiste C5 paraklassis.


2024. AASTA TREENERIKUTSE EKSAMITE AJAD

EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid 2024. aastal:

  • 05.03.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam. Dokumentide esitamine avati 22. jaanuaril ja sulgus 12. veebruaril 2023.
  • 30.05.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
    Dokumentide esitamine avatakse 8. aprillil 2024 ja sulgeb 29. aprillil 2024.
  • 29.08.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
  • 12.12.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam

Eksamid toimuvad Eesti Jalgratturite Liidu koosolekute ruumis aadressil: Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.


LITSENTS 2024

Avatud on EJL litsentside tellimine 2024. aastaks.

Litsentside tellimisel on tehtud mõningaid muudatusi. 2024. aastaks ei väljasta EJL enam plastiklitsentse. Vastavalt UCI reglemendile saab rahvusvahelistel võistlustel kasutada elektroonilist litsentsi. Muutunud on ka litsentside hinnad.

Oma litsentsi andmed leiate EJL veebilehelt: www.ejl.ee/litsentsi-nimekiri/ ning saate alla laadida ka litsentsi PDF faili. Juhul, kui siiski on plastiklitsentsi vaja, siis sellekohane soov saata meili aadressile ejl@ejl.ee.

2024. aasta litsentside andmed tulevad EJL veebilehele 1. jaanuaril 2024. Kui litsentsi andmeid ja PDF faili on vaja varem, siis palume sellest kirjutada meili aadressil ejl@ejl.ee.

TELLI LITSENTS

EJL ÜLDKOOSOLEK 2024

Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek toimub 14. märtsil 2024 algusega kell 17.00 A. Le Coq Arena (Jalgpalli 21, 11312 Tallinn) konverentsisaalis (lõunatribüüni I korrusel).

Iga liikmesklubi omab ühte hääleõiguslikku delegaati. Palume registreerida klubi delegaat aadressil https://forms.gle/SiQzGujoL9NajYJM8 hiljemalt 11. märtsiks 2024. Üldkoosolekust puudumise korral on võimalus volitada enda asemel teist EJL-i liikmesklubi esindajat. Volikirja saab lisada registreerimisel või saata ejl@ejl.ee.

Üldkoosolekule on oodatud lisaks delegaatidele ka külalised. Palume külalised registreerida aadressil https://forms.gle/SiQzGujoL9NajYJM8 hiljemalt 11. märtsiks.


SPORTLASTE ERITINGIMUSTEL SISSEASTUMINE TARTU ÜLIKOOLI 2024

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korraldab konkursi, mille alusel võetakse Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese või teise astme õppekavade alusel õppima kuni kaksteist sportlast.

Konkursil osalemiseks tuleb avaldus ja lisadokumendid esitada 20. veebruarist 10. märtsini 2024

Kogu info eritingimustel kandideerimise kohta on leitav TÜ ASK kodulehelt https://sport.ut.ee/klubist/eritingimustel-vastuvott/Toeta Eesti jalgrattasporti ostes CYCLING ESTONIA (550ML) joogipudel! Vaata ka maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.

EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-poodTOETA JALGRATTASPORTI JA OLE EESKUJUKS EESTI INIMESTE LIIKUMISHARRASTUSE EDENDAMISEL!

Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X