Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri detsember 2023

uudiskiri päis detsember 2023

Aasta viimane kuu koputab uksele. Veel viiv ja ongi taas olümpiahooaeg käes. Novembris olid eestlastest võistlustules väljalangemissõidu (XCE) maailmameistrivõistlustel osalenud maastikuratturid, BMX-sõitjad ning paar maanteeratturit. Lisaks toimus suurejooneline Jalgratta gala, kus tunnustati aasta parimaid.

Aasta parimaks naisratturiks valiti viiendat korda järjest Janika Lõiv ning aasta parimaks meesratturiks esmakordselt Peeter Pruus. Parima jalgrattatreeneri tiitli pälvis Andri Lebedev ning parima noorte treeneri auhinna Ekke-Kaur Vosman.

Teistes klassides valiti parimateks Laura Lizette Sander (NU23), Lauri Tamm (MU23), Karolin Surva (NJ), Oliver Mätik (MJ), Zlata Broniševskaja (N16), Luukas Lajal (M16), Liisi Alamaa (N19-34), Sten Kask (M19-34), Sille Puhu (N35-39), Oliver Dalberg (M35-39), Triin Kull (N40-44), Toomas Lepik (M40-44), Maris Kaarjärv (N45-49), Andre Kull (M45-49), Tea Lang (N50+), Eero Kiskonen (M50-54), Tõnu Ord (M55-59), Oleg Vassiljev (M60-64), Margus Merisalu (M65-59), Vladimir Pennert (M70-74), Ülo Treufeldt (M75-79), Paula Palmiste (noor ja andekas), Teet Dooner (aktiivseim kohtunik), Lauri Kasemaa (parim noorkohtunik), Kalevi Jalgratta kool (parim Eesti klubi absoluutarvestuses) ja CFC Spordiklubi (parim noorteklubi).Novembri keskel peeti Indoneesias Palangkarayas väljalangemissõidu MM, kus Merili Sirvel teenis eliitnaiste konkurentsis 12. koha. Eliitmeeste seas sai Kirill Tarassov kirja 20. tulemuse. Joosep Mesi ei saanud seekord vahetult enne võistlust purunenud tagumise jooksu tõttu startida.

Maanteeratturitest lõpetasid Hiinas hooaja Mihkel Räim ja Gleb Karpenko. Räim finišeeris Tour of Yellow River velotuuri etappidel teise ja kolmandana, mis andis üldarvestuses samuti kolmanda tulemuse. Karpenko oli vastavalt 10. ja 15. ning sai kokkuvõttes 13. koha.

BMX-ratturitest käis novembris Prantsusmaal Saint-Etienne’is võistlemas Paula Palmiste, kes jäi 12-aastaste tüdrukute konkurentsis finaalis napilt teiseks, tunnistades vaid eelmise aasta MM-pronkmedalisti Marie Eydouxi nappi paremust. Detsembri lõpus ootab BMX-rattureid ees treeninglaager Hispaanias.

Novembri teises pooles korraldasid Pärnu Kalevi Spordikool ja Lõuna-Eesti Rattaklubi 15-16-aastastele noortele ühislaagri. Käärikule kogunes 45 noorsportlast 12 klubist. Kahe päeva jooksul matkati ühiselt ning tehti trepitrenni. Lisaks peeti erinevatel teemadel loenguid ning õpiti võistlusolukordi analüüsima.


KOMMUNIKATSIOONI KOOLITUS

Eesti Jalgratturite Liit korraldab liikmesklubidele 7. detsembril sise-, välis- ja kriisikommunikatsiooni koolituse.

Koolitusel käsitletakse erinevaid kommunikatsiooni teemasid alates kommunikatsioonistrateegiast kuni kriisikommunikatsioonini. Koolitusele on oodatud nii klubide esindajad kui ka treenerid.

Koolitus viiakse läbi Teams-i veebikeskkonnas 7. detsembril kell 11.00-13.30. Koolitaja on EJL-i pressijuht Liisi Alamaa. Kõigile registreerunutele saadetakse koolituse link 6. detsembril.

Teemad:

·      Alustame otsast ehk kommunikatsioonistrateegia A&O

·      Sisekommunikatsioon kui meeskonnatunde tööriist

·      Sotsiaalmeedia ja omakanalid

·      Väliskommunikatsioon: koostöö ajakirjanikega – müüdid ja ootused

·      Mis on kriis ja kuidas seda ära tunda?

Koolitus on tasuta.

Registreerimine kestab kuni 5. detsembrini veebis: https://forms.gle/SscY1fHZw6MYBkgE7.

Tegemist on täiendkoolitusega, mille maht on 3 akadeemilist tundi.


LITSENTS 2024

Avatud on EJL litsentside tellimine 2024. aastaks.

Litsentside tellimisel on tehtud mõningaid muudatusi. 2024. aastaks ei väljasta EJL enam plastiklitsentse. Vastavalt UCI reglemendile saab rahvusvahelistel võistlustel kasutada elektroonilist litsentsi. Muutunud on ka litsentside hinnad.

Oma litsentsi andmed leiate EJL veebilehelt: www.ejl.ee/litsentsi-nimekiri/ ning saate alla laadida ka litsentsi PDF faili. Juhul, kui siiski on plastiklitsentsi vaja, siis sellekohane soov saata meili aadressile ejl@ejl.ee.

2024. aasta litsentside andmed tulevad EJL veebilehele 1. jaanuaril 2024. Kui litsentsi andmeid ja PDF faili on vaja varem, siis palume sellest kirjutada meili aadressil ejl@ejl.ee.

TELLI LITSENTS

Toeta Eesti jalgrattasporti ostes CYCLING ESTONIA (550ML) joogipudel! Vaata ka maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.

EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-pood


TOETA JALGRATTASPORTI JA OLE EESKUJUKS EESTI INIMESTE LIIKUMISHARRASTUSE EDENDAMISEL!

Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X