Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri aprill 2024


On küll jürikuul suve nägu, talve süda siiski sees. Kuigi märtsis veel kodumaal ühtki rattavõistlust ei peetud, hoidsid jalgratturid Eesti lippu kõrgel välismaisel areenil. Oma sisu näitasid nii maantee-, maastiku-, BMX- kui pararatturid.

Ainsad tiitlivõistlused peeti möödunud kuul teisel pool maakera, Brasiilias Rio de Janeiros pararatturitele, kes selgitasid omavahel välja trekisõidu maailmameistrid. Mari-Liis Juul pälvis naiste C5 klassi konkurentsis 10. koha scratchis ja 3 km jälitussõidus ning 11. koha 500 m paigalstardiga sõidus ja omniumis.

BMX-krossi ratturitest alustasid Euroopa karikasarja Prantsusmaal peetud etapil finaalsõitu jõudmisega Paula Palmiste (G13) ja Sten Tristan Raid (B15), kes said lõpuks vastavalt 4. ja 5. koha.

Maanteeratturitest näitab World Touri sõitudel taset jätkuvalt Madis Mihkels, kes pälvis Pariis – Nice’i velotuuri avaetapil 5. ja viiendal etapil 9. koha. Belgia ühepäevasõitudel Gent-Wevelgem, Classic Brugge-De Panne ja Dwars door Vlaanderen teenis eestlane vastavalt 39., 42. ja 48. koha. Rein Taaramäe sõitis märtsis Kataloonia velotuuri. Parimaks kohaks etapilt oli 52. koht kolmandal päeval. Üldvõidu teenis Tadej Pogacar.

Naisratturitest jõudis esmakordselt UCI võistlusel pjedestaalile Elisabeth Ebras, saavutades teise koha Horvaatia ühepäevasõidul Porec Trophy Ladies. Hispaanias peetud velotuuril Vuelta Extremadura Feminas sai eestlanna kanda avaetapil pälvitud 6. koha järel parima noorratturi särki. Kahel korral finišeeris TOP15 hulgas samuti Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander, kes sai Drense Acht van Westerveldil kaheksanda ja Ronde de Mouscronil 14. koha.

Romet Pajur sai Hollandi ühepäevasõidul Dorpenomloop Rucphen 10. koha, Rait Ärm pälvis Prantsusmaa ühepäevasõidul GP de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini 19. koha. Juunioride konkurentsis võistlev Ron Rooni teenis Tour du Bocage mitmepäevasõidul 16. ja  Danilith Nokere Koerse ühepäevasõidul 17. koha. Aasta esimesel monumendil, Milano – San Remol võidutses Jasper Philipsen ning aasta teisel monumendil, Tour of Flandersil Mathieu van der Poel ja Elisa Longo Borghini.

Amatöörratturite tasemel jõudis Prantsusmaal teise võiduni Markus Pajur, pälvides esikoha Circuit des 4 Cantos võistlusel. Pjedestaalile jõudis veel Mairon Milistver, kes sai Martinique saarel peetud velotuuril La Franciscaine 3. koha. Lisaks pälvis Milistver 7. koha Memorial Labejof et Denise mitmepäevasõidul. Jaapanis elav ja treeniv Evar Saul jäi napilt TOP3-st välja Moka Haga ühepäevasõidul. Hollandis peetud ühepäevasõidul Wim Hendrik Trofee teenis Kristel Sandra Soonik naiste konkurentsis 6. ja Frank Aron Ragilo meeste hulgas 10. koha. Soonik oli kuues veel Belgias Ottergemis peetud võistlusel. Kümne parema hulka jõudis ka Mikk Bauer, kes finišeeris Prantsusmaal Prix de Chaudun ühepäevasõidul kuuendal positsioonil.

Hollandi profiklubiga koostöö lõpetanud Janika Lõiv pälvis märtsis kolm võitu. Eestlanna oli parim Superprestigio võistlusel, kus Mari-Liis Mõttus sai 4. koha, GP Internacional Candeleda-Gredosel ja Green Series XCO Bilbao jõuproovil. Neist viimasel kahel mahtus pjedestaalile ka Merili Sirvel, kes lõpetas mõlemal sõidul kolmandana. Mõttus jõudis kolme parema hulka Copa Catalana Internacional BTT Biking Point Corro d’Amuntil. Sirvel mahtus kümne parema sekka aga veel USA-s Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity võistlustel, kui lõpetas kümnendana nii lühirajasõidus kui olümpiakrossis.

Võidurõõmu sai tunda samuti Maaris Meier, kes oli parim Hispaania maastikumaratonil BTT Judia Sierras Hurdana. Portugali maratonide karikasarja avaetapil sai eestlanna teise koha ja mitmepäevasõidul Algarve Bike Challenge kolmanda koha. Seejuures pälvis Meier viimasel võistlusel eriauhinna kõige kiiremini läbitud lõigu eest.

Eestlaste kogukond eesotsas Teet Kallakmaaga korraldas märtsis Hispaanias laagris olevatele kaasmaalastele Eesti Rahva Velotuuri. Kolme etapi kokkuvõttes olid parimad Markus Mäeuibo ja Gaidleen Nedo.

Hispaanias Santiago de Compostela linnas peetud Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) kongressil anti Eesti Jalgratturite Liidu presidendile Raivo Randile üle UEC-i teenetemärk.

„Insener, juhatuse liige ja mitmete ehitusfirmade juht, kellel on kirg jalgrattaspordi vastu,“ ütles UEC-i president Enrico della Casa teenetemärki üle andes. “Mul on suur au tunnustada sind UEC-i teenetemärgiga hindamatu pühendumuse eest nii Eesti kui Euroopa jalgrattaspordis.“

Eesti Jalgratturite Liidu toetaja Valga Puu pälvis kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee pidulikul tänuüritusel „Spordisõber 2024“ aunimetuse.

Valga Puu esindaja Andres Olesk võttis Tallinna Teletornis peetud tänuüritusel vastu kunstnik Kalli Seina klaasskulptuuri, mille andsid üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Heidy Purga ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

14. märtsil toimus Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) üldkoosolek, kus kinnitati möödunud aasta majandus- ja tegevusaruanne, käesoleva aasta eelarve ja aasta audiitorkontrolli tegija, järgmise aasta liikme- jasisseastumismaksud ning võeti vastu EJL-i põhikiri, milles tehti muudatused, et see viia kooskõlla MTÜ seadusega.


2024. AASTA TREENERIKUTSE EKSAMITE AJAD

EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksamid 2024. aastal:

  • 05.03.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam. Dokumentide esitamine avati 22. jaanuaril ja sulgus 12. veebruaril 2023.
  • 30.05.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
    Dokumentide esitamine avatakse 8. aprillil 2024 ja sulgeb 29. aprillil 2024.
  • 29.08.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
  • 12.12.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam

Eksamid toimuvad Eesti Jalgratturite Liidu koosolekute ruumis aadressil: Tallinnas, Tondi 84/3, III korrus.


KOOLITUS

Eesti Jalgratturite Liit korraldab 5.-7. aprillini 2024 Leedus Panevezyses treenerite EKR 3-5 erialalise taseme ja täiendkoolituse teemal “Noorte jalgratturite erialane ettevalmistus velotrekil”.

Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade jalgrattaspordi erialalise ettevalmistavate treeningute võimalustest velotrekil.  Kolmepäevane täiendkoolitus viiakse läbi nii teoreetilise kui praktilise õppe vormina ühildades praktiline osa noorte treeninglaagriga. Kursuse maht on 15 akadeemilist tundi.

Rohkem infot: Andri Lebedev, tel: +372 5669 7464, e-mail: andri.lebedev@audentes.ee

Koolituse kava ja detailne info ava SIIT.


EOK SPORTLASKOMISJON

EOK ootab kõikide alade sportlasi kandideerima EOK sportlaskomisjoni! Kandideerimine toimub läbi alaliidu kuni 24. aprillini.

Sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine. Komisjon kohtub regulaarselt oma seisukohtade kujundamiseks, EOK-le soovituste esitamiseks ning tegeleb sportlaskonnale suunatud projektide algatamisega. Lisaks on sportlaskomisjoni pädevuses ettepanekute tegemine kohtunike esitamisel Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži Kohtusse.

Loe põhjalikumalt EOK sportlaskomisjoni kandideerimise ning valimiskomisjoni liikmete esitamise kohta www.eok.ee/organisatsioon/uudised/eesti-olumpiakomitee-kuulutab-valja-sportlaskomisjoni-valimised.


MUUDATUSED EJL KALENDRIS

Muutunud on maastikurattasõidu Eesti meistrivõistluste kuupäevad vastavalt UCI-st tulnud juhistele. Varasemalt 13.07 toimuma pidanud lühiraja meistrivõistlused on nihutatud nädala sisse ja 19. juulil toimuma pidanud väljalangemissõit toimub päev varem.

Pühapäeval, 14. juulil toimuvad Eesti meistrivõistlused teatekrossis
Neljapäeval, 18. juulil toimuvad meistrivõistlused väljalanegmissõidus (XCE)
Reedel, 19. juulil toimuvad meistrivõistlused lühirajasõidus (XCC)
Laupäeval, 20. juulil toimuvad meistrivõistlused olümpiakrossis (XCO)

Lõppenud on cyclo-crossi võistluste registreerimine 2024. aasta EJL kalendrisse.

Cyclo-crossi kalender:
22.09 Vljandi CX
28.09 Jazz Pesulad Rapla CX
05.10 Elva CX
12.10 BikeFanatics Tallinna CX
19.10 Rakke CX
Registreerimine toimub kuni võistluspäeva eelse neljapäevani kella 24.00-ni aadressil kttiming.ee/registreerimine/. Võistluse info: Team Rattapood Cup.

Võistluse info lisatakse veebilehele temposari.ee.


Võistluse info lisatakse veebilehele  Otepää GP ejl.ee ja Otepää Rattaralli ejl.ee.

Võistluse info ja registreerimine: xco.ee. Registreerimine lõpeb võistlusele eelneval kolmapäeval 24.00.
LITSENTS 2024

Avatud on EJL litsentside tellimine 2024. aastaks.

Litsentside tellimisel on tehtud mõningaid muudatusi. 2024. aastaks ei väljasta EJL enam plastiklitsentse. Vastavalt UCI reglemendile saab rahvusvahelistel võistlustel kasutada elektroonilist litsentsi. Muutunud on ka litsentside hinnad.

Oma litsentsi andmed leiate EJL veebilehelt: www.ejl.ee/litsentsi-nimekiri/ ning saate alla laadida ka litsentsi PDF faili. Juhul, kui siiski on plastiklitsentsi vaja, siis sellekohane soov saata meili aadressile ejl@ejl.ee.

2024. aasta litsentside andmed tulevad EJL veebilehele 1. jaanuaril 2024. Kui litsentsi andmeid ja PDF faili on vaja varem, siis palume sellest kirjutada meili aadressil ejl@ejl.ee.

TELLI LITSENTS

Toeta Eesti jalgrattasporti ostes CYCLING ESTONIA (550ML) joogipudel! Vaata ka maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.

EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-poodTOETA JALGRATTASPORTI JA OLE EESKUJUKS EESTI INIMESTE LIIKUMISHARRASTUSE EDENDAMISEL!

Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X