Eesti Jalgratturite Liidu septembri 2021 uudiskiri

Koduleht 1920x1280 september

UUdiskiri september 2021

Eesti jalgratturitel läheb laias maailmas hästi. Kahtlemata oli augustikuu kõige meeldejäävamaks sündmuseks Rein Taaramäe Vuelta etapivõit kolmandal võistluspäeval, mille järel tõusis eestlane velotuuri üldliidriks ja parimaks mägederonijaks. Kogu Eesti hingas sel päeval ühes rütmis – meie Rein on tagasi! Vändrast pärit rattur kandis esimese eestlasena Vuelta punast liidrisärki kaks ja mägedekuningasärki neli päeva. Varem on kaasmaalastest suurtuuril liidrisärki kandnud vaid Jaan Kirsipuu, kes hoidis enda seljas kollast Tour de France’i särki kuuel päeval. Seejuures näitas Taaramäe head minekut juba enne Hispaania suurtuuri, kui tuli Tšehhis toimunud Sazka velotuuril kokkuvõttes kolmandale kohale. Lisaks Taaramäele osaleb 5. septembril lõppeval Vueltal ka Martin Laas, kes jõudis teisel ja kaheksandal etapil esikümnesse. Kui mullu debüütsuurtuuril jäi eestlase parimaks tulemuseks 66. koht, siis seekord on Laasil ette näidata seitsmes ja kaheksas tulemus. Juuli viimasel päeval pikendas eestlane lepingut Saksamaa tippklubi Bora – Hansgrohega ning kohe pärast seda õnnestus Laasil võita mainekal Arktika velotuuril teine etapp, napsates esikoha legendaarse Norra sprindiässa Alexander Kristoffi nina alt.

Väga hästi esinesid augustikuus ka maanteeratturite koondised.

▪️ Meesjuuniorid osalesid Rahvuste Karika sarja kuuluvatel etappidel Ungaris ja Tšehhis. Esimene neist peeti siledal ja teine mägisel trassil. Madis Mihkels võitis Ungaris kaks etappi ning pälvis kokkuvõttes kolmanda koha. Kahel etapil pääses pjedestaali madalaimale astmele ka Romet Pajur, kes üllatas paljusid spordisõpru hoopis mainekal Tšehhis peetud Rahutuuril, võites viimasel etapil esikoha.

▪️ Rahvuste Karika etapil osales ka kuni 23-aastaste maanteeratturite koondis, kes oli stardijoonel mini Tour de France’iks kutsutaval Tour de l’Aveniril. Väga head sõitu tegi Rait Ärm, kes saavutas kolmandal etapil kõrge kuuenda koha. Seejärel tabas Eesti koondist halb õnn, kui hotellis korraldajate poolt pakutud õhtusöögi järel tuli enamusel velotuur toidumürgituse tõttu pooleli jätta.

▪️ Naiste maanteeratturite koondis käis osalemas Poola võistlustel, kus kõrgete kohtade nimel rääkisid kaasa mitmed naisjuuniorid. Esmalt teenis võidu Kirke Reier, seejärel Elisabeth Ebras ja Elina Tasane. Ebras esindas augusti esimeses pooles oma välismaist koduklubi Taanis toimunud mitmepäevasõidul, kus pälvis kaks etapivõitu ja kokkuvõttes kolmanda koha.

Kodustel radadel sõideti augustis Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) kalendrisse kuuluv Balti Keti velotuur, kus eestlastele valmistas rõõmu teisel etapil võidutsenud Karl Patrick Lauk, kes pidi kokkuvõttes leppima uus-meremaalase Laurence Pithie järel teise kohaga. Võit Balti Keti velotuuril polnud Laugu jaoks aga selle kuu esimene triumf. Lauk võidutses ka Prantsusmaal Prix Marcel Bergereau sõidul.

Põhjamaade meistrivõistlustelt tõid Eesti naised Kristi Kuldkepp ja Tea Lang koju kolm kulda.

Kui maanteeratturite tiitlivõistlused on kohe-kohe ukse ees, siis maastikuratturid on enda omadega ühele poole saanud. Maailma absoluutsesse tippu kuuluv Janika Lõiv pälvis nii EM-ilt kui MM-ilt karjääri parimad tulemused, lõpetades vastavalt 6. ja 16. kohal. Lisaks osales eestlanna esmakordselt peetud maastikuratturite lühirajasõidu MM-il, kus sai kirja 13. tulemuse. Seeniorite Euroopa meistrivõistlustelt võitis Sille Puhu enda klassis esikoha.

Mäestlaskumise tiitlivõistlustel tegi täiskasvanute klassis debüüdi valitsev Eesti meister Robert Johanson, kes sai EM-il 44. ja MM-il 53. koha. Lisaks Johansonile võistles MM-il meesjuunioride seas 36. koha saanud Kenth Lusenberg.

Eesti meistrivõistluste medalid jagati Tartus välja BMX-krossis, kus põnevust jätkus paljudes vanuseklassides viimase etapini. Päev hiljem selgusid ka Balti karikavõistluste võitjad.

Juba seitsmendat korda peeti rattaveteranide kokkutulek, sedapuhku koguneti Saaremaal. Teiste seas olid kohal Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand ja olümpiavõitja Aavo Pikkuus. Päev möödus sportlikult ning õhtul vaadati üheskoos Saaremaa velotuuridele keskendunud filmi.

Euroopa pikimal rattavõistlusel NorthCape4000 osales sel aastal kaks eestlast Mathias Väärsi ja Siim Toomik, kes said vastavalt 31. ja 69. koha. Itaalias Trento linnast startinud võistlus lõppes Euroopa põhjapoolseimas punktis Nordkappis ja sinna jõudmiseks tuli kõikidel osalejatel 4000 kilomeetri jooksul ka Eestist läbi sõita.

Märkimisväärne on veel ameeriklase Ashton Lambie uus maailmarekord. Nimelt sai temast esimene inimene ajaloos, kes suutis neli kilomeetrit vändata alla nelja minuti, täpsemalt ajaga 3.59,930.

Ja lõpetuseks meeldetuletus tippsportlastele, kes tahavad 2021/2022 õppeaasta sügissemestril taotleda EOK ning Haridus- ja Teadusministeeriumi stipendiumit, mille suurus on kuni 1000 eurot. See tuleb ära saata hiljemalt 20. septembriks 2021, loe lähemaltKõik uudised leiad www.ejl.ee/uudised

EESTI PROFFIDE VÄLISVÕISTLUSTE KALENDER SIIN

Uudiskiri september 2021

EESTI JALGRATTURITE LIIDU VÕISTLUSKALENDER 2021

SEPTEMBERMAASTIKREGISTREERIMINE
L 04.09 Kõrvemaa, Bosch Eesti Maastikurattasari24. Tallinna Rattamaratonkuni 01.09
P 05.09 Viimsi, Kalevi Jalgrattakooli mägirattasariTeam Rattapood Cup III etapp kuni 01.09
L 11.09 Jõulumäe, EMVEMV teatekrossiskuni 08.09
P 12.09 Jõulumäe, Husqvarna Eesti Olümpiakrossi KarikasariJõulumäe XCOkuni 08.09
P 12.09 Otepää, Klubi Tartu MaratonTartu Teate Rattamaratonkuni 09.09
P 19.09 Otepää, Klubi Tartu Maraton24. Tartu Rattamaratonkuni 13.09
L 25.09 Haanja18. Haanja100 MTBkuni 15.09
P 26.09 Valgehobusemäe, Hawaii Express Estonian CUP7. Valgehobusemäe Rattamaratonkuni 15.09
SEPTEMBERCYCLO-CROSSREGISTREERIMINE
P 26.09 ViljandiRMW Transport CX1 – Viljandi CXkuni 22.09

Kristjan Port
Kristjan Port
Kristjan Port. Teha trenni või võtta antidepressante? Kuula siin

 

Raimo Ülavere
Raimo Ülavere
Raimo Ülavere. Jutud motivatsioonist on neile, kel puudub eesmärk. Kuula siin
Risto Kalmre
Risto Kalmre
“Jalgrattapalavik” podcastis arutletakse teema üle, kas klassikaline jalgrattasport hakkab uutele trendidele tasapisi alla vanduma? Teemat aitab lahata Simpel Sessioni üks asutajatest ja eestvedajatest Risto Kalmre kuula
Mart Ojavee
Mart Ojavee
“Jalgrattapalaviku” podcastis tuleb juttu 2011. aasta Eesti grupisõidumeistri Mart Ojavee´ga, kes aastatel 2010 – 2013 kuulus Aasia profitiimi Champion System. Meenutame ka trekisõidu MK-etappe ja kahte maanteesõidu MM-i kuula

TOETA SPORTI ja ole eeskujuks Eesti inimeste liikumisharrastuse edendamisel! Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri september 2021
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents aastaks 2021 siit

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X