Eesti Jalgratturite Liidu novembri 2021 uudiskiri

Koduleht 1920x1280 november

Uudiskiri november 2021

Oktoobris tõmmati traditsiooniliselt joon alla maantee- ja maastikuhooajale, peeti trekisõidu tiitlivõistlused ning alustati cyclo-crossi võistlustega.

  • Maastikumaratonisõitjate hooaja tippsündmus, maailmameistrivõistlused sõideti seekord Itaalias Elba saarel. Peeter Pruus pälvis eliitklassi meeste seas 22. ning Greete Steinburg ja Janelle Uibokand naiste hulgas vastavalt 25. ja 29. koha. Steinburg lõpetas hooaja Prantsusmaal UCI maastikumaratonide sarja kuuluval etapil Roc D’azuris neljanda kohaga, Pruus startis veel Lõuna-Aafrika Vabariigis peetud maailma mainekamal mägiratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic, kus pidi tehnilise ebaõnne tõttu võistluse neljandal etapil katkestamaRain Lond ja Argo Rohtmets saavutasid samal tuuril masters klassis kõrge kolmanda koha. Oktoobri viimastel päevadel saavutas Pruus Hero Dubai võistlusel teise koha, edestades valitsevat maailmameistrit.
  • Maaris Meier jätkas edukalt võistlemist Portugalis, kus saavutas ränkraskel maastikutuuril esikoha ning olümpiakrossi karikasarja kokkuvõttes kolmanda koha. Lisaks jätkas ta enduro karikasarjas võidukalt.
  • Maanteeratturitest said tiitlivõistlustel startida veel seeniorid Kristi Kuldkepp ja Eero Kiskonen, kes heitlesid külmades ja isegi lumistes oludes GranFondo maailmameistritiitlite nimel. Kuldkepp pälvis 19-34-aastaste naiste seas kuuenda ja Kiskonen 50-54-aastaste hulgas 25. koha.
  • Ilusa punkti maanteehooajale panid Prantsusmaal Rein TaaramäeSiim Kiskonen ja Karl Patrick Lauk . Taaramäe sai UCI temposõiduvõistlusel 12. koha ja Kiskonen tuli grupisõiduvõistlusel 4. kohale ja veel teiselgi madalama kategooriaga võistlusel 2. kohale. Auhinnalisi kohti nautis veel Lauk, teenides samuti Prantsusmaal toimunud mitmepäevasõidu teisel etapil kolmanda tulemuse.
  • 23. oktoobril toimusid Haapsalu raudteejaama alal Tandem Kaubandus Eesti meistrivõistlused cyclo-crossis. Esmaklassilisel rajal selgitati välja Eesti meistritiitlid 137 ratturi vahel, kokku läks jagamisele 17 medalikomplekti. Võistlusrada kulges ajaloolise raudteejaama perroonil ja ümbruses, moodustades koos looduslike ja tehislike takistustega 2,7- kilomeetrise ringi, mida läbisid erinevad vanusegrupid vastavalt 25 kuni 60 minutit ehk kolm kuni kaheksa ringi. Absoluutarvestuses olid parimad Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool) ja Rait Ärm (Equipe cycliste Groupama-FDJ). Loe pikemalt siit võistlus on järelvaadatav siin
  • Novembri alguses osalevad Sander, Elisabeth Ebras, Annabrit Prants, Oskar Küüt, Virgo Mitt, Markus Mäeuibo ja Lauri Tamm Hollandis peetavatel cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel.
Absoluutarvestuse parimad naised vasakult Elina Tasane, Laura Lizette Sander, Elisabeth Ebras
Absoluutarvestuse parimad mehed vasakult Gert Kivistik, Rait Ärm, Madis Mihkels

RMW Transport CX karikasarja viimased etapid toimuvad:
Laupäev 13.11. Tallinna CX/ Kalevi MV cyclo-crossis – Pirita Spordikeskuses
Laupäev 20.11. Otepää CX – Tehvandi Spordikeskuses
Registreerimine kuni võistlusele eelneva kolmapäeva õhtuni kell 23.59

UUDISED EESTIST JA MAAILMAST

VÕISTLUSKALENDER EESTIS 2022

  • 26.-27. oktoober toimus Taanis Odense linnas Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu korraldatud liikuvuse ja rattasõbraliku linna foorum UCI mobility & bike city forum, kus osales ka Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liige Sander Maasing. „Peamine sõnum, mis kõlama jäi, on see, et eduka jalgrattasõbraliku keskkonna loomiseks on oluline ühendada erinevaid asjasse puutuvaid osapooli nagu valitsus, kohalikud omavalitsused, ettevõtted ja teised organisatsioonid,“ rääkis Maasing. Loe pikemalt siitTrekisõidus jagati nii Euroopa– kui maailmameistritiitlid. Mõlematel tiitlivõistlustel sai näha uusi maailmarekordeid ja äärmiselt põnevaid mõõduvõtte. Lisaks sellele püstitas Suurbritannia rattur Joscelin Lowden Šveitsis Grencheni velodroomil uue naiste tunnisõidu maailmarekordi, milleks on nüüd 48,405 kilomeetrit.
  • Oktoobri lõpus tunnustas Eesti Jalgratturite Liit maanteeratturite MM-ilt medali võitnud Madis Mihkelsit ja tema treenerit Caspar Austat rahaliste preemiatega.
  • Aasta parimad sportlased selguvad aga juba 19. novembril.
Odense velodroom
Odense velodroom

Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituut alustas taas „Treeni teadlikult“ loengusarjaga  harrastussportlastele!
Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00 Zoomi veebikeskkonnas. Vajalik on eelnev registreerimine. Loengu kestus ca 1,5 tundi ja osavõtutasu on 10 €
02.11 Meeste tervis enne ja pärast 35-eluaastat. Laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
09.11 Selg valutab ja kael kange? Füsioterapeut Taavi Metsma
16.11 Treeningmahu orientiirid ning intensiivsuse määratlemine jõutreeningutel. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
23.11 Uni ja toitumine. Unearst dr Heisl Vaher
30.11 COVID19 läbipõdenuna taas sportimas. Spordiarst dr Pii Metsavas

Podcasti “Jalgrattapalavik” oktoobri alguse saatekülaliseks oli Andri Lebedev, kes juba kümmekond aastat on Audentese spordigümnaasiumis treeneriametis. Lisaks sellele juhendab Andri Eesti naiste maanteratturite koondist. Omal ajal oli ta maanteesõidu MM´il kõrges mängus, seda meenutades tuleb juttu ka tänavusest maailmameistrivõistlustest kuula.

Pildil Andri Lebedev

Oktoobrikuu viimane “Jalgrattapalaviku” podcast tähistab suurt juubelit, kui kuulajateni jõuab 50´nes saade, kus on külas väga huvitav ja oodatud persoon. BORA-Hansgrohe tipptiimis sõitev sprinter tartlane Martin Laas. Juttu tuleb sportlastee algusest, profileeri jõudmisest ning tippmeeskonna telgitagustest kuula

Pildil Martin Laas


Sügisõhtuteks vaatamist siin

Eesti Televisiooni ekraanile jõudis suvel viieosalise saatesari “Võidu nimel”. Saate autoril Kristjan Kalkuni sõnul tuli sarja idee sellest, et sageli võtetel ja intervjuudel pole võimalik sportlastega suhelda piisavalt, et saada aru, mida sportlased päriselt on läbi elanud ja mida nad sellest päevast on õppinud. Kõige reljeefsemad emotsioonid, mida saates näha saab on valu ja rõõm, kuid lisaks puudutatakse saates ka kuulsusega hakkama saamist, töö ja tahte olulisust. Sarjas “Võidu nimel” räägivad Ksenja BaltaMagnus Kirt ja Martin SeimMarko AlbertKristjan KangurIngrid Puusta ja Tanel Kangert.

Pildil Tanel Kangert

TOETA SPORTI ja ole eeskujuks Eesti inimeste liikumisharrastuse edendamisel! Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri november 2021
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X