Eesti Jalgratturite Liidu mai 2022 uudiskiri

Koduleht 1920x1280 MAI 202

Eesti ratturid aprillikuus nalja ei teinud ning astusid mitmetel rahvusvahelisel areenil peetud võistlustel pjedestaalile. Juunioride Paris-Roubaix’l jõudis esmakordselt esikolmikusse eestlane, seejuures tegid väga head sõitu ka teised koondislased.

Maanterattur Romet Pajur finišeeris kuulsal Roubaix’ velodroomil teisel, Lauri Tamm kuuendal, Frank Aron Ragilo 11. ja Virgo Mitt 14. kohal. Noored maanteeratturid näitasid juba maineka kevadklassiku eel head vormi, kui Pajur sai Belgias võidu ja Karl Kurits teise koha. Pajur jätkas heas hoos ka nädal hiljam, kui pälvis esikoha mägisel Itaalia ühepäevasõidul.

Häid sõite näitavad jätkuvalt ka naisjuuniorid Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras. Rahvuste Karika etapi eel pälvisid noored eestlannad häid kohti Taani kolme päevasel velotuuril, seejuures võitis Sander viimase etapi. Hollandis toimunud EPZ Omloop van Borselel pälvis Sander avaetapil küll kõrge neljanda koha, kuid teisel päeval toimunu kukkumine rikkus eestlanna võistluse. Elisabeth Ebras pälvis kokkuvõttes 35. koha.

Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim jõudis Türgi velotuuri kolmandal etapil kuuendale kohale. Team Ampler – Tartu2024 ridades väntav Madis Mihkels sai Prantsusmaal Tour du Loir et Cheri mitmepäevasõidu kolmandal etapil teise koha, pälvis kokkuvõttes viienda ja noorratturite arvestuses teise koha.

Ära väärib märkimist ka Gert Kivistik, kes Guadeloupe’i saarel toimunud velotuuril jõudis neljal korral pjedestaalile ning oli punktiarvestuses parim. Maaris Meier sai Portugali maanteekarikasarjas esimese ja teise koha ning hoiab üldarvestuses liidripositsiooni. Janelle Uibokand võitis maastikuratturite Portugali regionaalse karikasarja etapi ning Lätis toimunud maastikumaratoniCarol Kuuskman pälvis Soomes sõidetud kriteeriumil kolmanda koha.

Eesti käsirattur Janno Lepik võitis Hollandis toimunud Invictus Gamesil ehk sõjas haavata saanud sõdurite mängudel kaks kuldmedalit.

Eesti naismaanteeratturite koondis tegi Tšehhis Gracia-Orlova velotuuril (UCI 2.2) hooaja avavõistluse, kus Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk pälvis kokkuvõttes 40. koha, Elina Tasane teenis 45., Liisa Ehberg 52. ja Kristel Sandra Soonik 83. koha.

Maastikuratturitel algas maailmakarikasarja hooaeg esmakordselt Brasiilias. Eesti valitsev meister Janika Lõiv sai lühirajasõidus 17. ja olümpiakrossis 20. koha. Väga häid etteasteid on näidanud ka teised. Peeter Pruus võidutses esmalt Hispaanias peetud mitmepäevasõidul Girona MTB Singletrack, seejärel võitis Volcati tuuril kolmanda etapi ja pälvis kokkuvõttes viienda koha ning lõpuks sai Horvaatia mitmepäevasõidul 4 Island Stage Race üldarvestuses teise koha. Grete Steinburg sai samal tuuril kokkuvõttes kolmanda koha ning Maaris Meier ja Liisa Ehrberg jõudsid teisel etapil esmakordselt pjedestaalile. Mari-Liis Mõttus alustas hooaega aprilli alguses Hispaanias Copa Catalana Internacional BTT võistlusel 5. kohaga.

BMX-krossiratturitel algas Euroopa karikasarja hooaeg kui Jesse Laur sai Belgias Zolderis oma vanuseklassis 9. ja Paula Palmiste omaealiste hulgas 4. koha. Belgia karikavõistlustel jõudis pjedestaalile kolm Eesti BMX-ratturit: Oliver Sten Saar võitis, Luukas Lajal sai teise ja Jesse Laur kolmanda koha.

Eest võistluskalendrist on peetud kaks Team Rattapood Cupi, kaks Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja etappi, Filter -ja Transtar Temposarja avaetapid ning Balti noortesarja võistlused Otepääl. Team Rattapood Cupi esimesel etapil Viimsis võidutsesid Elisabeth Ebras ja Armin Pilv, teisel etapil Pirital Laura Lepasalu ka Kirill Tarassov. Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja etappidel Pirital ja Keilas võidutsesid vastavalt Annabrit Prants ja Tarassov ning teisel etapil Mõttus ja Tarassov. Filter Temposarja avaetapil Padisel said esikohad Aidi Gerde Tuisk ja Oskar Küüt ning Transtar Temposarja esimesel võistlusel Tõraveres Karmen Reinpõld ja Kevin Kardo Kõiv.

– Balti noorte maanteesarja esimesed kaks etappi sõideti Lätis ning järgmised kaks Otepääl. GP-etapil pälvisid eestlastest esikohad Georg Salupuu, Kristel Sandra Soonik, Henri Arjus ja Oskar Nisu, rattarallil aga Aaron Aus, Joonas Jaht, Zlata Broniševckaja ja Salupuu.

– Aprilli lõpus olnud koolivaheajal korraldati lastele ja noortele Kuremaal üle-eestiline rattaklubide ühine kevadlaager ning Ida- ja Lääne-Virumaal kolme päeva pikkune MTB tehnikalaager.

– Aprilli lõpus toimus veel Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek, kus kinnitati käesoleva aasta eelarve, järgmise aasta liikmemaksude-, sisseastumismaksude määr ja tasumise tähtaeg, möödunud aasta majandusaruanne ning anti ülevaade eelmise aasta tegevusaruandest. Lisaks heideti pilk peale koondiste, treenerite, kohtunike ja võistluste korraldajate tööle.

ABIPOLITSEINIKUKS!!
Otsid väljakutseid ja soovid ennast proovile panna, ning soovid panustada vabatahtlikuna meie kõiki turvalisusesse?
Tule kandideeri abipolitseinikuks, järgmine koolitus algab 23. mail, loe lähemalt siit

JUUNI ON JALGRATTAKUU – KÕIK SÕITMA!

Eesti Jalgratturite Liit, MyPromise Europe ning Politsei- ja Piirivalveamet on ühendanud jõud ja kuulutavad juuni jalgrattakuuks!
Jalgrattakuu jooksul võib igaüks oma sündmuse luua ja meile (ejl@ejl.ee) sellest teada anda. Selleks võib olla jalgrattamatk või koolitus, ühistreeningud, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele vms. Jalgrattakuu annab võimaluse tuua üha rohkem inimesi ohutult liiklema ja seeläbi liituma ka treeningrühmadega. Anna oma panus tervema Eesti eest ja korralda mõni vahva sündmus oma kodukohas!
Jalgrattakuu jooksul toimuvad sündmuseid on tulemas mitmeid ja liikuma innustavad enda eeskujuld hetkel veel saladuses olevad avaliku elu tegelased.

Olemaks teistele eeskujuks palume jagage spordisündmuse või ühise jalgrattasõidu emotsioone sotsiaalmeedias, lisades teemaviited #jalgrattakuu ja #sõbersportima. Teretulnud on ka fotod ja videod jalgrattaliidu aadressil – lisainfo

LÄHENEVAD VÕSITLUSED 2022

Baltic Road Championships 2022 /Eesti meistrivõistluste ajakava:
Pühapäev 19. juuni – MU23 grupisõit (Priedaine, Kuldiga, Läti) info
Kolmapäev 22. juuni – Eraldistardist sõidud (Jõgeva vald, Kuremaa, Eesti) info
Reede 24. juuni – Coffee ride kõigile (Kuldiga, Läti) 40km
Laupäev 25. juuni – Grupisõidud (Kuldiga, Läti) info
Registreerimine avatakse reedel, 27. mail info

Tour of Esonia / ladyes Tour of Estonia
26.05 Proloog, eraldistart (Tallinna Lauluväljak) 3,7 km programm
27.05 Tallinn – Tartu grupisõit 192,6 km (+13,5 km neutraaltsoon)
28.05 Ladies Tour of Estonia (Tartu) 96,7 km (sh. 7,5 km neutraaltsoon) programm
28.05 Tartu Grand Prix grupisõit 144 km (14 x 10,3 km Tartu linnaringil)

Tour of Estonia

Bosch Eesti Maastikurattasari info
07.05 Mulgi Rattamaraton 21-75 km ja lastesõidud
21.05 Rõuge Rattamaraton 21-50 km ja lastesõidud
Eesti Olümpiakrossi Karikasarja info
15.05 Äkke spordiklubi XCO 3.etapp 4,3 km pikkusel ringil, Narva
Estonian Cup Maastikurattasari info
11.04.- 08.05.2022 Tallinna Virtuaalarvestusega Rattamaraton 21-55 km, Tallinn
14.05 Kõlleste Rattamaraton Krootuse, 22-70 km ja lastesõidud, Põlvamaa

Maastikurattasarjad

Filter Temposari info
04.05 Kiili temposari 2.etapp 25 km paaris
18.05 Aruküla temposari 3.etapp 20 km
Transtar Temposari info
11.05 Rahinge – Rõhu – Rahinge 2.etapp 15 – 24 km
Filter Maanteekarikasari info
22.05 Elva rattapäev 1. etapp 44 – 131 km ja lastesõidud
Tartu Maratoni klassik sari info
29.05 Hawaii Expressi 41. Tartu Rattaralli 27 – 128 km ja lastesõidud

Maanteerattasarjad
Kriteerium
08.05 Tallinna Meistrivõistlused kriteeriumis, Tallinn Tondiraba info
15.05 Bike Fanatics Keila kriteerium, Keila Terviserada info
21.05 Eesti Meistrivõistlused Kriteeriumis, Elva info

Kommipommi laste rattasõidud Tartus
04.05 kl 17 Ülenurme, info
11.05 kl 17 Raatuse kool, info
18.05 kl 17 Forseliuse, info
25.05 kl 17 Annelinn, info
Registreeri aegsasti www.rattasoit.ee

PODCASTID

„Jalgrattapalavik“ podcastis käis külas isa Marek ja tema tütar juunioride klassi kuuluv Laura Lizette Sander, kes on hetkel valitsev Eesti meister eraldistardis naiste eliidi arvestuses. Laura kuulub hetkel Taani klubi Team Rytger Development ridadesse. Marek Sander on rohkem tuntud murdmaasuusa ringkondades, ent jalgrattasport on tema teine armastus. Kuula lähemalt

„Jalgrattapalaviku“ teises episoodis saab kuulata sugulaste Martin Puuseppa ja Tõnu Ordi rattalugusid. Eesti grupisõidu meistrivõistluste hõbe (2011) ja Saaremaa velotuuri teine mees Martin Puusepp on viimased kuus aastat kuulunud Saksamaa tippklubi BORA Hansgrohe taustajõudude hulka massöörina. Tõnu Ord on rattaspordi usku alates 1980. aastast kui alustas MSK treeningutega. Hlisemal ajal oli Tõnu noortetreener ja aitas elu sisse puhuda CFC Spordiklubile. Täna on Tõnu üks edukamaid mehi seenioride trekisõidu Eesti meistrivõistlustel. Kuula lähemalt

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri mai 2022
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Toeta rattasporti

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X