Eesti Jalgratturite Liidu juuni 2022 uudiskiri

Jalgrattakuu väike bänner

Juuni on #JALGRATTAKUU ja 3. juuni rahvusvaheline jalgrattapäev.

Eesti Jalgratturite Liit, MyPromise Europe, Politsei- ja Piirivalveamet, ning Transpordiamet on ühendanud jõud ja kuulutanud juuni jalgrattakuuks!

Jalgrattakuu raames kutsutakse kõiki üles valima oma igapäevaseks liikumiseks jalgratast ning tegema seda turvaliselt, kandes kiivrit ja järgides liikluseeskirju. Ühtlasi innustatakse kõiki jalgrattureid juunikuu jooksul oma sõpru, tuttavaid, pereliikmeid, töö- ja koolikaaslasi jalgrattaga sõitma. Info kodulehel

Jalgrattakuul saad oma panuse anda kolmel moel:

  • Liigu ise jalgrattaga, ole teistele eeskujuks ja liitu üritusega Facebookis JUUNI ON #JALGRATTAKUU
  • Kasutage seda suurepärast võimalust sõbra või pereliikme spordi juurde toomiseks. Tervislikumale eluviisile innustamiseks jagage ühiseid sõitmisi sotsiaalmeedias teemaviidetega #jalgrattakuu ja #sõbersportima või saatke oma ägedad hetked meiliaadressile ejl@ejl.eeKõigi osalejate vahel loosime välja vahvaid auhindu ja parimatest fotodest ilmub galerii Eesti Jalgratturite Liidu   sotsiaalmeedia kontol.
  • Jalgrattakuu jooksul võib igaüks oma ürituse luua ja meile sellest teada anda (ejl@ejl.ee).  Saame teie sündmuse levikule üheskoos partneritega hoogu juurde anda. Ürituseks võib olla jalgrattamatk või koolitus, hommikuveeremine või ühistreeningud õhtul, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele või mõni muu sündmus teie valikul. Jalgrattakuu üritused annavad võimaluse tuua üha rohkem inimesi ohutult jalgrattaga liikuma ja seeläbi liituma ka treeningrühmadega. Anna oma panus tervema Eesti eest ja korralda mõni vahva sündmus oma kodukohas!

Üheks jalgrattakuu esimeseks toredaks sündmuseks on 3. juunil, rahvusvahelisel jalgrattapäeval toimuv Tartu linnapea Urmas Klaasi jalgrattasõit, mis algab Tartu raekoja eest kell 8.30 ja lõpeb kell 9.30. Meeleoluka kümnekilomeetrise sõiduga on oodatud liituma kõik, kes kannavad kiivrit ja jälgivad sõidureegleid.

Jalgrattakuu patroonideks on laskesuusataja Grete Gaim ja muusik Indrek Raadik.

UUDISED EESTIST JA MAAILMAST

Maikuu muudavad eriliseks Giro d’Italia ja Tour of Estonia. Kuu alguses valmistas suurt heameelt Rein Taaramäe saavutatud kolmas koht Itaalia velotuuri neljandal etapil, mis hoidis eestlast kaua ka kokkuvõttes kõrgel kolmandal positsioonil. Üldarvestuses pälvis Taaramäe 46. koha. Esimese Austraalia ratturina sai Giro d’Italia võidutrofee pea kohale tõsta Jai Hindley.


  

Kodusel rahvusvahelise kategooriaga meeste mitmepäevasõidul Tour of Estonia pälvisid eestlased kaks etapivõitu. Tallinn-Tartu etapil teenis võimsa esikoha Madis Mihkels ning Tartu linnas sõidetud etapil Norman Vahtra. Mai lõpus tehti ajalugu Eesti naiste rattaspordis, kui Tartus ja selle lähiümbruses peeti esmakordselt UCI kategooriaga võistlus Ladies Tour of Estonia. Kodupubliku rõõmuks pälvis kõrge teise koha Kristel Sandra Soonik.

Noortest ratturitest tõestab Romet Pajur päev-päevalt, et ta on juunioride vanuseklassis üks maailma parematest sprinteritest. Kuu alguses teenis eestlane etapivõidu ja kaks kolmandat kohta juunioride Rahutuurilt Tšehhis ning kuu lõpus üllatas ta spordisõpru, võites esikoha juunioride Tour of Flandersilt. Väga hea tulemuse sai mägiselt juunioride Rahutuurilt ka Frank Aron Ragilo, lõpetades kokkuvõttes üheksandal kohal.

Maikuus lõppes veel Portugali maanteekarikasari, kus krooniti võitjaks Maaris Meier. Eestis selgitati välja aga kriteeriumi Eesti meistrid. Eliitklassides võidutsesid Kristel Sandra Soonik ja Norman Vahtra.

Eesti pararatturid Mari-Liis Juul ja Janno Lepik pälvisid kõrgeid kohti Euroopa meistrivõistlustelt ja maailma karika sarja etapilt Saksamaal. Kui MK-etapil sai Juul 9. ja 10. ning Lepik 16. koha, siis EM-il oli Juul 4. ja 5. ning Lepik kahel korral 9.

Maastikuratturite tippseltskonnas maailma areenil näitab ilusaid tulemusi Eesti parim naisrattur Janika Lõiv. Nove Mestos peetud MK-etapil sai ta lühirajasõidus 10. ja olümpiakrossis 13. koha ning Albstadtis toimunud MK-etapil lühirajasõidus 14. ja olümpiakrossis 21. koha. Kuu lõpus sattus Lõiv Eestis treenides liiklusõnnetusse, suuremaid vigastusi õnneks ei olnud – Eesti Jalgratturite Liit soovib eestlannale jõudu taastumisel.

Kõrgeid kohti noppisid rahvusvahelistelt võistlustelt ka teised maastikuratturid. Portugalis toimunud Brasil Ride’il teenis Greete Steinburg esikoha individuaalklassis ning Maaris Meier ja Janelle Uibokand duode seas. Peeter Pruus pälvis aga kaksikvõidu meeskonnakaaslase Hans Beckinguga Hispaanias La rioja Bike Race’il.

 Maikuu läheb veel ajalukku, sest Ellen van Dijk püstitas uue naiste tunnisõidu maailmarekordi, milleks on nüüd 49,254 kilomeetrit.

 Portugalis intensiivse koolitusporgrammi läbinud Caspar Austast sai mais UCI sertifikaadiga treener.

 Eesti Jalgratturite Liidu mitmete spordiprojektide pikaajaline toetaja Standard AS pälvis EOK-lt “Spordisõber 2022” aunimetuse

Baltic Road Championships 2022 /Columbia-Kivi Eesti meistrivõistluste ajakava:

  • Pühapäev 19. juuni – MU23 grupisõit (Priedaine, Kuldiga, Läti) info
  • Kolmapäev 22. juuni – Eraldistardist sõidud (Jõgeva vald, Kuremaa, Eesti) info
  • Reede 24. juuni – Coffee ride kõigile (Kuldiga, Läti) 40km
  • Laupäev 25.- 26. juuni – Grupisõidud (Kuldiga, Läti) info

Registreerimine on avataud info

Estonian Cup Maastikurattasari info 04.06 Hepa 20. Raplamaa Rattamaraton 23-62 km ja lastesõidud
Eesti Olümpiakrossi Karikasarja info 05.06 Põleva Kivi XCO 4.etapp, 4,1 km pikkusel ringil, Kiviõli Seikluskeskuses
Bosch Eesti Maastikurattasari info 11.06 Alutaguse Rattamaraton 19-73 km ja lastesõidud
BMX – Tähtvere BMX rajal info
11.06 Noorte EMV BMX krossis 1. etapp
12.06 Tartu Linna meistrivõistlused BMX krossis info
Kalevi Jalgrattaklubi info 13-14.06 Pirita Kalevi Noortetuur 3. kat.

Filter Temposari info
01.06 Ääsmäe temposari 4. etapp 25 km paaris tulemused
15.06 Maardu temposari 5. etapp 14 km
Transtar Temposari info
08.06 Kavastu temposari 3.etapp 16.4- 40.2 km
Filter Maanteekarikasari info
12.06 Tallinn Rahvasõit 2. etapp 72 – 133,6 km ja lastesõidud

Eesti Jalgratturite Liit kutsub noorsportlasi vanuses 14 aastat ja nooremad ning treenereid 4. – 9. juulini Põltsamaal toimuvasse MTB ühislaagrisse. 3. – 4. taseme treenerite koolitus toimub 5 .- 6. juulini. Loe lähemalt siit

„Jalgrattapalavik“ podcastis oli külas üks seitsmest eestlasest, kes startinud Giro d’Italial. Kuulajatega jagab rattasõidu tarkusi aastatel 2010-2011 Cofidise profitiimi kuulunud Kalle Kriit. Jõgevamaal Äksis rattasõitjaks kasvanud Kalle on teist põlve võidusõitja. Otsa tegi lahti isa Kaido, kes praegugi tegutseb rattatreenerina – kuula

Podcastil „Jalgrattapalavik“ käis taaskord külas tegevsportlane, esimest hooaega Belgia profimeeskonnas Bingoal-Pauwels-Sauces WB sõitev Karl Patrick Lauk. Jututeema keerleb peamiselt uue meeskonna ning käesoleva hooaja tegemiste ümber. Saame teada, kui hästi või kui keeruliselt on asjad seni sujunud – kuula

Eesti esimeses triatloniteemalises  Tripassion Podcastis leiab ka mitmeid rattateemasid. 23. episoodis on külas Veloteek Rattapoe mehhaanik ning eestvedaja Valdur Raak. Milline on mehhaaniku jaoks “lemmik klient”, millega poodi pöördutakse ning kuidas näeb välja kevadine periood rattapoe silmade läbi. Saatejuht Vidrik Vaiksaar – kuula

Tripassion Podcasti käis külas Team Ampler-Tartu2024 (endine nimi Baltic Chain Cycling) rattur Artjom Köster, kes liitus tiimiga 2020. aastal. Saate käigus saab vastused mitmetele küsimustele, mille üle paljud on siiani pead murdnud. Ning kes ikkagi on Aeromongolid? Saatejuht Vidrik Vaiksaar – kuula 

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri juuni 2022
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Toeta rattasporti

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X