Eesti Jalgratturite Liidu juuli 2022 uudiskiri

Koduleht 1920x1280 juuli 2022

Samal ajal, kui maanteeratturid jagasid omavahel Kuremaal ja Lätis Kuldigas Eesti meistri tiitleid, tuli häid uudiseid Sloveeniast, kus Riko Mäeuibo (fotol) krooniti kuni 15-aastaste mäestlaskujate seas Euroopa meistriks.

Grupisõidu Eesti meistri tiitli pälvis eliitmeeste klassis teist aastat järjest Mihkel Räim ning naiste seas teenis absoluutarvestuses võidu kuni 23-aastaste parim Aidi Gerde Tuisk. Temposõidus oli oodata põnevat duelli Rein Taaramäe ja Tanel Kangerti vahel. Meistrisärgi sai endale vaid 0,27 sekundiga Taaramäe. Naiste seas oli üldarvestuses parim U23 vanuseklassi rattur Kristel Sandra Soonik. Meesjuunioride seas krooniti nii Eesti kui Balti meistriks Romet Pajur ja naisjuunioride Eesti meistri tiitli võitis teist aastat järjest Laura Lizette Sander. Baltikumi MV grupisõidus ja EMV eraldistardis loe lähemalt siin.

Eesti maanteeratturitest sai Karl Patrick Lauk kõrge neljanda koha Hollandis peetud UCI 2.Pro velotuuril ZLM. Norman Vahtra jõudis Prantsusmaal 2. kategooria mitmepäevasõidul Ronde de l’Oise kahel korral esikümnesse. Poolas sõidetud Solidaarsuse ja Olümpiavõitjate tuuril pääses Madis Mihkels kahel etapil esikolmikusse. Lisaks olid Team Ampler – Tartu2024 ratturid Aivaras Mikutis ja Pauls Rubenis võidukad juuni algul Lätis sõidetud rattarallidel. Kevadel Paris-Roubaix’ velotuuril vigastada saanud Martin Laas alustas hooaja teist poolt Rumeenias Sibiu velotuuril kolmanda kohaga.

Häid sõite teevad ka Prantsusmaal sõitvad Eesti amatöörratturid. Siim Kiskonen võitis Circuit des Monts du Livradois ühepäevasõidul vahefinišite arvestuse ja Artur Kupp pälvis GP de la Municipalite de Donges võistlusel teise koha.

Maastikumaratoni tiitlivõistluste lainel jätkates said Liisa Ehrberg ja Greete Steinburg Euroopa meistrivõistlustel vastavalt 10. ja 11. koha. Juuni lõpus oli Greete Steinburg veel võidukas Austrias peetud Alpen Touri mitmepäevasõidul.  Maastikuratturitest sai juunis esikohast rõõmu tunda ka Maaris Meier, kes oli parim Portugalis peetud 158-kilomeetrisel ultramaratonil.

Rootsis käisid treenimas ja võistlemas Eesti noored maastikuratturid. Borlänges peetud olümpiakrossi karikaetapil sai Sebastian Suppi teise ja Hugo Hendrik Orav kolmanda koha. Falunis sõidetud karikaetapil oli Suppi aga kolmas.

Eesti BMX-ratturid näitasid taas häid sõite Euroopa karikasarja etappidel Hollandis ja Lätis. Hollandis peetud 9. ja 10. voorus sai Karl Pauskar kolmanda, Paula Palmiste viienda ja Oliver-Sten Saar seitsmenda koha. Juuni lõpus Lätis peetud 11. ja 12. voorus pääsesid esikolmikusse Laura Kiss, Jakob Maaten ja Oliver-Sten Saar. Kuu alguses võidutses Joonas Vaikmäe Madona karikavõistlustel.

  • Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on külastamiseks näitust „Vaderi varandus“, kus saab näha Rein Taaramäe märgilist kollektsiooni rattaspordi suurtuuridelt info
  • Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson pälvis EOK kõrgeima teenetemärgi loe lähemalt

23.-24. juulil 2022 korraldatakse Tehvandi Spordikeskuse vastvalminud rattakrossirajal Valga Puu Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis (XCO) ja esmakordselt ka lühirajasõidus (XCC). Osalema on oodatud kõik maastikuratturid ning pealt vaatama kaasaelajad, sest vaatemängulise ja põneva võistluse jälgimine on tehtud väga kompaktseks ja mugavaks loe lähemalt.

  • Laupäev, 23. juuli. Lühirada (XCC)
  • Pühapäev, 24. juuli. Olümpiakross (XCO)

Info: https://xco.ee/emv2022/
Registreerimine: on avatud ja lõpeb 20. juulil kl 24.00 siin
Toimumiskoht: Tehvandi Spordikeskuses (Otepää vald)
EMV korraldamist toetavad: Valga Puu, RTS Infraehitus, Otepää vald, Höövelliist, DB Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum, Eesti Kultuurkapital, Tehvandi Spordikeskus, Viking Motors.

Eesti Olümpiakrossi Karikasarja info
09.07 Arens Lähte 4. Rattapäev XCO 6. etapp, 3,5 km pikkusel ringil, Lähte terviserada
Bosch Eesti Maastikurattasari info
10.07 Rakvere Rattamaraton 17 – 49 km ja lastesõidud, Rakvere Spordikeskus
31.07 Rakke Rattamaraton, 19 – 48 km ja lastesõidud, Rakke linnamäe staadion
Gravel Grinder Estonia info
16.07 Gravel Grinder Estonia, 100 km, Jõulumäe Tervisespordikeskus
Järva Rattamaraton info
17.07 Järva Rattamaraton, 40 – 50 km ja lastesõit, Järva-Jaani, Võllaste tervisepark
Estonian Cup Maastikurattasari info
30.07 Elva Rattamaraton 20 – 70 km ja lastesõidud (23.07 matkasõit), Elva Kultuurikeskus

Maantee
14-17.07 Rahvusvaheline Tartu noorte tuur, Tartu, Otepää info
Proloog 4 km, grupisõidud 60 km, 88 km, 70,4 km.
14-17.07 Rahvusvaheline Tartu naiste tuur, Tartu, Otepää info
Proloog 4 km, grupisõidud 60 km, 88 km, 70,4 km.
19-21.07 Urumarja velotuur, Jõulumäe Tervisespordikeskus info
Proloog 3,5km, triatlon (ujumine 40 m, 7 km eraldistart, jooks 1 km), grupisõit 21 km ja 30 km
30-31.07 EMV mitmepäevasõidus seenioridele, Tartu Velo Tuur, Otepää info
Proloog 5 km ja grupisõit 65 km.

Trekk
14.07 Kalevi meistrivõistlused trekisõidus, Helsingi info
21.07 EMV trekisõidus seenioritele, Helsingi info

PODCASTID JALGRATTURILE

„Jalgrattapalavik“ podcasti külaliseks on Mihkel Reile, kes alates 2008. aastast on vedanud Aerobike’i sarja. Kalevi Jalgrattakooli kasvandik alustas juba 21-aastaselt võistluste korraldamisega ning on jäänud sellele truuks tänaseni. Kõigile jalgratturitele ja harrastajatele on Filter tempo- ja maanteekarikasari teada-tuntud. Just võistluste korraldamisest juttu tulebki, aga mitte ainult kuula lähemalt

Podcast „Jalgrattapalavik“ rõõmustab rattaspordihuvilisi Bora-Hansgrohe juunioride tiimi kuuluva Romet Pajuri usutlusega, kes tänavu pakkunud juunioride tippklassi jõuproovidel fantastilisi tulemusi. Kes ta on ja kuidas Tallinna külje alt Sauelt pärit noormees omavanuste maailma eliiti kerkis kuula lähemalt

Endrik Puntso podcasti külaliseks olnud  Sander Maasing on Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liige. Usutluses räägitkse rattaspordist ja arutletakse tema jalgrattakarjääri algusaegadest kuni lõpuni. Portaalide sportos.eu ja rattaprofid.ee loomisest, EJL tööst, Sandri rollist juhatuses, võistluste korraldamisest ja isegi Austraalias töötamisest kuula lähemalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

 

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri juuli 2022
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Toeta rattasporti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X