Eesti Jalgratturite Liidu juhatus otsustas tühistada EJL-i 2020. aasta võistluskalendri kuni eriolukorra lõpuni

EJL logo

Eesti Jalgratturite Liidu juhatus otsustas oma korralisel koosolekul võtta arvesse EJL-i treenerite nõukogu ettepanekut ning teatas, et tulenevalt koroona epideemiast tingitud eriolukorra piirangute ajal ei kinnitata ühtegi võistluste korraldajate poolset avaldust võistluste läbiviimise aja muutmise osas.

Kuna valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra piirangute lõppu on veel tänase seisuga võimatu prognoosida, siis on olukorra selgumiseni EJL-i kalender 12. märtsi seisuga külmutatud ning kõik ennatlikud ümbertõstmised annulleeritakse.

„Vaatame EJL-i kalendrit spordiala tervikvajadustest lähtuvalt ühtsena ning hakkame seda ümber kujundama alles siis, kui on selgunud, mis ajast alates on realistlik hakata uuesti võistluseid ohutult korraldama. Hetkel on erinevad riigid, omavalitsused, liidud (sh Rahvusvaheline Jalgratturite Liit UCI) erinevatel seisukohtadel, kuidas hooajaga edasi minna ja millal eriolukord lõpetada. Meie lähtume siiski Eesti Vabariigis toimuvast ja valitsuse otsustest. Eesmärk on eelkõige vähendada teadmatusest tulenevaid pingeid, kohelda meie liikmesklubisid, sportlaseid, treenereid, võistluskorraldajaid võrdselt ning kaitsta rattaspordi arengut. Täname kõiki koostööpartnereid kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest. Hoiame oma liikmeid toimuvaga kursis ning ootame üheskoos ratta kogukonnaga võidusõitude taastumist. Seni soovitame kõigil treenida üksi või kahekesi välitingimustes,“ kommenteeris EJL-i peasekretär Urmas Karlson Liidu juhatuse otsust.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X