Eesti Jalgratturite Liidu detsembri 2022 uudiskiri

Koduleht 1920x1280 DET 2022

Pime ja sombune november on läbi ning lumi on toonud seest soojakstegeva jõulukuu. Kuigi paljud ratturid on juba mõtetega uues hooajas, viskame pilgu korra veel eelmise kuu tegemistele. Novembri esimesel päeval tulid head uudised Hispaaniast, kus Janika Lõiv ja Greete Steinburg pälvisid Colina Triste (UCI S1) mitmepäevasõidul esimese koha. Eestis käis paralleelselt aga cyclo-crossi karikasari. Eelviimasel etapil Rakkes olid võidukad Virgo Mitt ja Elisabeth Ebras ning viimasel etapil Otepääl Matiss Kalverss ja Annabrit Prants. Sarja üldvõidu teenisid aga Kalverss ja Merili Sirvel.

Maailmaareenil esinesid hästi Eesti harrastussportlased, kui Sille Puhu pälvis cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel Belgias Namuris 35-39-aastaste naiste hulgas pronksmedali. Kümne parema hulka jõudsid veel Tatjana Dobolina, Maris Kaarjärv ja Tea Lang.

EM-il võistlesid ka Eesti noored ratturid Elisabeth Ebras (NU-23; 22. koht), juuniorid Oliver Mätik (45.), Virgo Mitt (47.) ja Markus Mäeuibo (48.).

Cyclo-crossi MK-sari käib aga täies hoos ning seitsme etapi järel hoiavad liidripositsioone belglane Lauren Sweeck ja hollandlanna Fem van Empel.

Muutused on toimunud koduses UCI kontinentaaltiimis, mis jätkab uuel hooajal nimega Tartu2024 Cycling Team. Klubis hakkavad uuel hooajal sõitma Siim Kiskonen, Andre Roos, Joonas Kurits, Lauri Tamm, Aaron Aus, Markus Knaapi, Alekss Krastss, Jomantas Venckus, Rokas Adomaitis ja Markus Pajur, kui ta lähiajal teist klubi ei leia. Tiimi seni vedanud Rene Mandri liitub uuel hooajal aga Israel-Premier Tech tiimiga.

2023. AASTAL JÄTKAVAD PROFILEERIS JÄRGMISED SPORTLASED:

  • UCI World Teamsi ridades jätkavad sõitmist Martin Laas (Astana Qazaqstan Team), Rein Taaramäe ja Madis Mihkels (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux).
  • UCI ProTeams tasemel jätkab sõitmist Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB).
  • UCI Continental Teams ridades sõidavad Norman Vahtra ja Rait Ärm (Go Sport – Roubaix Lille Metropole), Romet Pajur (Team Lotto – Kern Haus), Frank Aron Ragilo (Development Team DSM), Mihkel Räim ja Gert Kivistik (ATT Investments), ning Tartu2024 Cycling Teami ratturid.
  • UCI Women´s Continental Teams sõitjad on Elina Tasane (WCC Team) ja Laura Lizette Sander (AG Insurance – NXTG Team)
  • Maastikuratturitest profid tänavu Janika Lõiv, Greete Steinburg (Cannondale TB)

Eesti Jalgratturite Liit tunnustas Tallinnas Glehni lossis peetud hooaja lõpetamise peol aasta parimaid rattureid. Parimaks naisratturiks valiti Janika Lõiv, kes teenis aasta parima naisratturi tiitli neljandat aastat järjest ning Rein Taaramäe tituleeriti aasta parimaks meesratturiks viiendat korda. Loe lähemalt ka teistest auhinna saajatest siin.

AVATUD ON UCI/EJL LITSENTSIDE TAOTLEMINE UCI rahvusvahelist jalgratturi litsentsi saab taotleda igaüks oled Sa võistleja, treener, mänedžer, mehaanik, füsioterapeut, mootorsõidukijuht, kohtunik. Taotle või pikenda 2023. aasta hooaja litsents siin

AASTA SPORTLANE 2022 laureaadid kuulutatakse välja „Spordiaasta Tähed 2022“ galaõhtul Alexela kontserdimajas 30.detsembril kl 19. Aasta naissportlane, meessportlane, võistkond ning treener selgitatakse välja rahva-, spordialaliitude ja spordiajakirjanike seas läbi viidud hääletuste tulemuste liitmisel. Rahvahääletus algab 19.12 ja kestab kuni 25.12. Võrdse punktiskoori korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus kõrgema koha saanud sportlane. Aasta noorsportlane selgitatakse välja spordialaliitude ja spordiajakirjanike hääletustulemuste alusel. Aasta sportlane galaõhtut näeb Kanal 2 ja Postimehe telesaates “Spordiaasta Tähed 2022”

EJL KUULUTAB VÄLJA JALGRATTASPORDIALADE ESINDAJATE JA TREENERITE NÕUKOGU ESIMEHE VALIMISED. Alade esindajate kanditaatide esitamine on avatud aadressil ejl@ejl.ee. Treenerite nõukogu esimehe kandidaate ootame hiljemalt 01. veebruariks 2023, loe lähemalt siit

KINNITATUD ON UUS 2023. AASTA EJL VÕISTLUSKALENDER: Kalendrisse sai üks cyclo-crossi, kaks treki, kolm graveli võistlust, ning kuus BMX sõitu. Maastikuratturid saavad osaleda 29 võistlusel ja kõige enam on kalendris kirja saanud maanteeratturitele mõeldud võistluseid, kokku 38. Cyclo-crossi võistluste registreerimine on veel avatud ja kestab kuni 01. aprillini 2023.

Toeta Eesti rattaspordi järelkasvu soetades Eesti Jalgratturite Liidu logoga T-särk. Särgid nii meestele kui naistele leiad meie e-poest. Lisaks #puhkepäeva särkidele leiab e-poest ka Eesti koondise rattariideid ja aksessuaare nii maantee- kui maastikuratturitele 2020 ja 2021 aastast. Hea kingitus sõbrale!

Anna oma hääl Tallinna kaasava eelarve hääletusel ja naudi oma kodukohas uusi rattaspordivõimalusi! Iga hääletusel osaleja saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas. Rattasõbralikud projektid Tallinna ootavad hääli kuni 4. detsembrini. Tutvu ideedega siin ja hääleta siin

Ajakirja Ma Olen Jalgrattur on hea kingitus sõbrale! Eesti oma rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur on mõeldud kõigile, kes naudivad rattasõitu või soovivad olla kursis uuemate trendidega jalgrattamaailmast. Ajakirjas saad osa põnevatest persoonilugudest ja usutlustest, leiad kasulikke näpunäiteid ja huvitavat pildimaterjali. Lisaks leiavad kajastamist värskemad lood Eesti profiratturitest maailmas ja uutest noortest talentidest kodumaal. Sõna saavad treenerid ja Eesti Jalgratturite Liit. Samuti leiab ajakirjast tehnoloogiauudiseid ja ka ristsõna- ühesõnaga palju avastamist ja rõõmu rattasõbrale. Ajakiri ilmub 2023. aastal viis korda: märtsis, mais, juulis, septembris ja novembris. Aastatellimus 20€, toetajatellimus 35€ www.tellimine.ee

Podcast „Jalgrattapalavik“ pakub kuulamiseks jutuajamise Rene Mandriga, kes on värskelt sõlminud kahe aastase lepingu Israel – Premier Tech Pro Cycling meeskonnaga. Mandrist sai tipptasemel profitiimi spordidirektor. Kes hakkab Mandri uue väljakutse valguses vedama aga Tartu 2024 Cycling Teami? Juttu tuleb ka nooremast generatsioonist. Kuula siit

Podcasti „Jalgrattapalavik“ saab sel korral kuulda Eesti Jalgratturite Liidu presidendi Raivo Randi mõtteid rattaspordist täna ja 25 aasta pärast. Ärimees Raivo Rand on alaliidu presidendina rattasporti suunanud viimased kuus aastat. Mis on selle ajaga tehtud ja mis teoksil? Mõistagi tuleb ka juttu Pirital kiratsevast velotrekist, mis toimis enam kui 40 aastat. Kuula siit

 

 

 

 

 

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

 

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri detsember 2022
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis I Youtubes I Flickr
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Toeta rattasporti

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X