Eesti Jalgratturite Liidu detsembri 2021 uudiskiri

DSC06719

Novembrikuus oli aeg kokkuvõtteid teha ja heita hetkeks pilk tagasi möödunud hooajale. Eesti jalgrattasport areneb hoogsalt, seda näitavad nii järjest suurenevad rahvusvahelistel võistlustel osalevad Eesti koondised kui head tulemused.
  • Rein Taaramäest sai teine eestlane, kes suurtuuril liidrisärki on kandnud. Kui Jaan Kirsipuu sõitis 1999. aastal kuus päeva Tour de France’i kollases, siis Taaramäe tänavu hoopis kaks päeva Vuelta punases liidrisärgis. Madis Mihkels tõi Eestile maanteeratturite MM-ilt 24-aastase vaheaja järel medali, kui pälvis kolmanda koha juunioride grupisõidus. Olümpiamängudel osales kolm eestlast, seejuures startis Janika Lõiv esimese Eesti naismaastikuratturina olümpiakrossis, kus pälvis 17. koha. Need tulemused tõid Taaramäele ja Lõivule Eesti parima mees- ja naisjalgratturi tiitli. Taaramäed on selle tiitliga tunnustatud nüüd neli ja Lõivu kolm korda. Aasta parimaks jalgratturite treeneriks nimetati teist aastat järjest Karmen Reinpõld.
  • Novembri algul autasustati Portugalis Enduro karikasarja paremaid, kus Maaris Meier pälvis esikoha. Ilusa punkti hooajale pani ka Karl Patrick Lauk, kes tegi viimased sõidud Guadaloupe saarel. Kahel korral pjedestaalile jõudnud eestlane pälvis ühtlasi maineka Prantsusmaa Challenge BBB-DirectVelo sarja võidu.
  • Kuu esimeses pooles selgitati Hollandis Euroopa meistrid cyclo-crossis. Eestit oli esindamas noor koondis. Parima tulemuse sai naisjuunioride seas Elisabeth Ebras, kes lõpetas 27. positsioonil.
  • Eesti Olümpiakomitee esitles novembris tippspordi toetamise süsteemi Team Estonia, mille eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Jalgrattaspordist kuulub Team Estoniasse seitse sportlast: Tanel Kangert, Rein Taaramäe, Janika Lõiv, Madis Mihkels, Joonas Kurits, Romet Pajur ja Frank Aron Ragilo.

2021. aastal taas käivitunud Balti riikide projekt ühiste maanteesõidu meistrivõistluste korraldamiseks jätkub ka 2022. aastal, kui peetakse Balti riikide ühised meistrivõistlused Kuldigas, Lätis.

Balti meistrivõistluste raames selgitatakse ka Eesti meistrid ühisstartidega sõitudes. Võistlused toimuvad kahel järjestikkusel nädalavahetusel juunis:
18-19.06 Eesti meistrivõistlused grupisõidus (MU, M/NJ), Kuldiga, Läti
25-26.06 Eesti meistrivõistlused grupisõidus (M/N16, eliit, seeniorid) Kuldiga, Läti
Eesti meistrivõistlused eraldistardis, toimuvad 22.juunil Jõgeva maakonnas.

UUDISED EESTIST JA MAAILMAST

VÕISTLUSKALENDER EESTIS 2022

Eesti Olümpiakomitee avas „Aasta sportlane 2021“ rahvahääletuse 🏆
Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada kuni 19. detsembrini aadressil aastasportlane.eok.ee. Laureaadid tehakse teatavaks 29. detsembril Alexela kontserdimajas toimuval „Spordiaasta Tähed 2021“ auhinnagalal. Loe lähemalt ja vali oma lemmik SIIN

Eesti oma rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur 30.  juubelinumber on ilmunud!

Ajakiri on mõeldud kõigile, kes naudivad rattasõitu või soovivad olla kursis uuemate trendidega jalgrattamaailmast. Ajakirjas saad osa põnevatest persoonilugudest ja usutlustest, leiad kasulikke näpunäiteid ja huvitavat pildimaterjali. Lisaks leiavad kajastamist värskemad lood Eesti profiratturitest maailmas ja uutest noortest talentidest kodumaal. Sõna saavad treenerid ja Eesti Jalgratturite Liit. Samuti leiab ajakirjast tehnoloogiauudiseid ja ka ristsõna- ühesõnaga palju avastamist ja rõõmu rattasõbrale.

Ajakiri ilmub 2022. aastal märtsis, mais, juulis, septembris, novembris – tellimine ja müügipunktid. Hea kingitus sõbrale!

Karmen Reinpõld

Innustavast ja harivast ajakirjast Edasi leiad mitu head artiklit Karmen Reinpõld´ilt, kes Tallinna Ülikoolis doktorikraadi omandades on kahel aastal järjest valitud ka aasta parimaks jalgratta treeneriks. Karmen on vastutanud Janika Lõivu füüsilise poole treeningute eest viimasel viiel aastal ning treeninud selle ajaga eestlanna UCI rahvusvahelise edetabeli 400. kohalt maailma absoluutsesse tippu.

– Kuidas pimedast ajast kasudega välja tulla loe
– Treenimine kui komplekssüsteem loe
– Kuidas saab sport toetada minu heaolu? loe

Anna oma hääl Tallinna kaasava eelarve hääletusel ja naudi uusi rattaspordivõimalusi oma kodukohas! Tutvu ideedega SIIN ja hääleta SIIN ajavahemikul 29.11 – 12.12.2021

Toeta Eesti rattaspordi järelkasvu soetades Eesti Jalgratturite Liidu logoga T- särk. Särgid nii meestele kui naistele leiad siitHea kingitus sõbrale!

Avatud on Eesti Jalgratturite Liidu 2022. aasta litsentside tellimine SIIT

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri detsember 2021
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X