Eesti jalgratturite liidu delegatsioon kohtus UCI presidendiga

Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand ja kauaaegne asepresident Madis Lepajõe tegid töövisiidi Šveitsi, kus kohtusid Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) presidendi David Lappartient´ga.

UCI peakorteris Aigle´is arutati nii jalgrattaspordi üldiste teemade kui ka konkreetsemate valdkondade üle. “Meid huvitas näiteks ühiste meistrivõistluste korraldamise temaatika,” sõnas Raivo Rand Delfile. “Kui taastada maanteesõidu meistrivõistluste ühine korraldamine Läti ja Leeduga, siis on vaja kindlust, et maailma edetabeli punktid läheksid iga riigi kaupa eraldi, mitte ühise potina. Ja teiseks uurisime, kuidas UCI saaks toetada erinevate regioonide koostööd ning piirkondlikku arengut,” lisas Rand.

45aastane prantslane David Lappartient on UCI president alates 2017. aasta septembrist. Tema suurima väljakutsena on hetkel üleval neljakordse Tour de France´i võitja Chris Froome´i halb analüütiline leid. Juhtum on juba pool aastat oodanud lahendust ja seni saadab skandaalset juhtumit salapärane vaikus.

 

Foto: DENIS BALIBOUSE, Reuters/Scanpix

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X