Eesti Jalgratturite Liidu augusti 2021 uudiskiri

Koduleht 1920x1045 august

Südasuvisel rattaspordimaailma suursündmusel, Tour de France’il võidutses teist aastat järjest alles 22-aastane sloveen Tadej Pogacar. Eestlasi tänavu stardis ei olnud, seega läks fookus juuli teises pooles õige ruttu üle koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi lükatud Tokyo olümpiamängudele, kus olid võistlustules Tanel Kangert ning debütandid Janika Lõiv ja Peeter Pruus.

Temposõidus 22.koha ja grupisõidus 46. koha saanud Tanel Kangert tunnistas peale võistlust, et tema organism ei saa lihtsalt kuumas hakkama, ei aita ka pea peal seismine. Esimese Eesti naismaastikuratturina olümpial võistelnud 17. koha saanud Lõivu soorituses segas kaarte aga võistluspäeval sadanud vihm, mis muutis oluliselt rajaolusid. Pruus püüdis küll grupisõitu iga hinnaga lõpetada, kuid pidi siiski lõpuks Jaapani politseile alluma ja rajalt maha tulema tulemust kirja saamata.

Juulikuus võistlesid edukalt Eesti koondislased. Naiste maanteeratturite koondis osales kahel nädalal Poolas toimunud rahvusvahelistel sõitudel, kus Kirke Reier, Elina Tasane ja Kristel Sandra Soonik pjedestaalile jõudsid. Reier teenis seejuures ühes grupisõidus uhke soolovõidu, loe lähemalt siit. Meeste kuni 23-aastaste maanteeratturite koondis osales aga Rahvuste Karika etapil Prantsusmaal, kus teeniti olulist punktilisa reitingutabelis koha hoidmiseks, loe siit ja siit. Edukas olid ka juunioride koondis, Madis Mihkels pälvis mitu esikoha Leedus uudisRomet Pajur võidutses Poolas ja Markus Mäeuibo sai esikoha Riia noortetuuril.

Euroopa meistrivõistlustel jõudsid Eesti noored sportlased kahel korral esikümnesse. Sten Tristan Raid saavutas BMX krossis kuuenda ja Loore Lemloch olümpiakrossis kuni 13-aastaste neidude seas kaheksanda koha.

Rahvusvahelisel areenil kerkisid eestlased mitmel korral pjedestaali kõrgeimale astmele. Otsa tegi juuli alguses lahti endale Bulgaarias ilusa sünnipäevakingituse teinud Mihkel RäimKarl Patrick Lauk teenis Prantsusmaal juba hooaja neljanda UCI võidu ning Gert Kivistik oli taas kiireim Martinique saarel.

Juulikuus jagati välja mitmeid Eesti meistrivõistluste medalikomplekte. Parimad selgitati olümpiakrossismaastikumaratonismäestlaskumisesBMX krossis ning seenioride mitmepäeva– ja trekisõidus.

Lisaks tulemusspordile võtsid kaks eestlast, Mathias Väärsi ja Siim Toomik, osa Euroopa pikimal jalgrattavõistlusel NorthCape4000, mille üle 4000-kilomeetrine trass tuli juuli lõpus ka läbi Eesti. Võistlus lõpeb augusti alguses Euroopa põhjaranniku tipus Nordkappis, kuhu alustasid 185 osalejat teekonda 24. juulil Itaaliast Trentost.

Vaikselt hakkavad selguma ka rahvusvaheliste võistkondade uue hooaja koosseisud. Kaks aastat Bora Hansgrohes vändanud Martin Laas jätkab ka tuleval hooajal Saksamaa tipptiimis.

Kõik uudised leiad www.ejl.ee/uudised

Vaata EMV videoülekandeid youtube´st www.youtube.com/c/eestijalgratturiteliit

EESTI PROFFIDE VÄLISVÕISTLUSTE KALENDER SIIN

EESTI JALGRATTURITE LIIDU VÕISTLUSKALENDER 2021
AUGUSTMAANTEE
K 11.08 TartuVorbuse TT4Transtar Temposari
P 15.08 TallinnTallinna 11. rahvasõitFilter maanteekarikasari
K-R 18-20.08 TallinnTTP Noortetuur
R 20.08 TallinnLauri Ausi 18. mälestusvõistlus
N-P 19-22.08Balti Keti Velotuur 2021 (UCI 2.2)Tallinn/Tartu/Valga
L 21.08 TartuVI Ülenurme Rattapäev
K 25.08 TartuTõravere TT5Transtar Temposari
P 29.08 ElvaElva 36. rattapäevFilter maanteekarikasari
AUGUSTMAASTIK
P 08.08 RakkeŠkoda Laagri 21. Rakke RattamaratonBosch Eesti Maastikurattasari
L 14.08 KullamaaE-Piim 18. Kullamaa RattamaratonHawaii Express Estonian CUP
L 21.08 KoseKose 7 järve rattamaratonBosch Eesti Maastikurattasari
P 22.08 NarvaNarva XCOHusqvarna Eesti Olümpiakrossi Karikasari
L 28.08 Pärnu22. Jõulumäe RattamaratonHawaii Express Estonian CUP
AUGUSTBMX
L 07.08 TartuNoorte EMV BMX krossis IV etappEMV
P 08.08 TartuBalti karikavõistlused BMX krossis

 

“Jalgrattapalavik” seekordseks külaliseks on Eesti üks mitmekülgsemaid rattureid Maaris Meier, kes on võistelnud maanteel, maastikusõidus, trekil, talikrossis, downhillis, enduros, e-bike’i MK-sarjas ja mida kõike veel. Kuula Portugalis elava Maaris Meieri usutlust siin
Maaris Meier
“Jalgrattapalavik” külaliseks on Urmas Tölp, kes oli veel sündimata kui tema isa Rein Tölp võistles 1964. aastal Tokyo olümpiamängudel kergejõustikus ja jõudis seal 800m jooksus poolfinaali. Urmasest aga kergejõustiklast ei saanud, sirgus hoopis lootustandev jalgrattur, kuula usutlust siin 
Urmas Tölp
Eesti Naised Spordis toob teieni naiste inspireerivad lood oma valitud teekonnal. Nende hulgas on tippsportlaseid, treenereid, juhte – kõik on oma ala hästi tundvad professionaale. Seekordses veebinaris on külaliseks nääpsuke kuid väga sitke ja julge naine Janika Lõiv, kes võttis koos oma tiimiga ette plaanipärase teekonna pääsemaks Tokyo olümpiale. Sinna nad ka jõudsid, vaata videointervjuud siin

Janika Lõiv
Janika Lõiv

Ajakiri “ma olen jalgrattur on mõeldud kõigile, kes naudivad rattasõitu või soovivad olla kursis uuemate trendidega jalgrattamaailmast. Ajakirjas saad osa põnevatest persoonilugudest ja usutlustest, leiad kasulikke näpunäiteid ja huvitavat pildimaterjali. Ajakiri ilmus juulis – uus number juba septembris ja novembris. Ajakiri 3.90€ püsimakselepinguga / aasta 20€ tellimine siin, müügipunktid siin

Ajakiri "ma olen jalgrattur"

 

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri august 2021
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents aastaks 2021 siit

 

 

 

 

Sponsorid

TOETA SPORTI ja ole eeskujuks Eesti inimeste liikumisharrastuse edendamisel!
Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee
Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X