Eesti Jalgratturite Liidu aprill 2022 uudiskiri

Uudiskiri aprill 2022

Kevad juba piilub – soojakraadid tulevad ja siis jälle lähevad, kord paistab päike ja siis sajab jälle lund, ent loodus on kohe-kohe ärkamas. Meie tippratturid on kevadlaagritest naasnud ja tiirlevad juba hoogsalt võistluskarussellil ning on näidanud ka maailmatasemel tulemusi.

Mäestlaskuja Robert Johanson on talvega suure sammu edasi astunud ning sõitis Euroopa karikasarja avaetapil eestlaste läbi aegade kõrgeima tulemuse välja (11. koha).

Maanteeratturitest tegi Belgias sõidetud Rahvuste Karika etapil Gent-Wevelgem Laura Lizette Sander Eesti naiste rattaspordi ajalugu, kui saavutas naisjuunioride võistlusel grupifinišis 2. koha. Kuni 23-aastaste meeste sõidus sai Madis Mihkels 14. koha ning teenis Eestile olulisi punkte. Kevadiselt heitlikes tingimustes sõidetud Kataloonia velotuuril näitas koroonaviirusest taastumise märke Martin Laas, kes viiendal etapil pälvis 6. koha. Seejuures tõi eestlane välja, et esikümne tulemus jääb kripeldama, kuna võit oli käega katsuda. Märtsis jõudis UCI võistlusel TOP10 kohale ka Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim ja Madis Mihkels. Räim oli Portugalis peetud Volta ao Alentejo velotuuri kolmandal etapil üheksas. Peale seda on saarlast kimbutanud pistmisprobleemid, millele loodab peagi lahenduse leida. Mihkels finišeeris Hollandis toimunud Olympia’s Touri esimesel etapil seitsmendana. Märtsi lõpus alustas hooaega Tanel Kangert, tehes esimesed võistlused kaasa Itaalias. Per Sempre Alfredo ühepäevasõidul sai Austraalia World Touri klubis Team BikeExchange – Jayco sõitev eestlane 42. ja viie etapilisel velotuuril Settimana Internazionale Coppi e Bartali 32. koha. Pea kuu enne Giro´t lendas Rein Taaramäe taas Rwandasse aprilli-kuiseks mäestikulaagriks. Tänavune Itaalia velotuur saab alguse Budapestist 6.mail ja lõpeb Veronas 29. mail.

Head meelt valmistab ka järelkasv. Frank Aron Ragilo teenis Belgias toimunud juunioride ühepäevasõidul Guido Reybrouck Classic kolmanda koha ning Itaalias toimunud Rahvuste karika esimesel etapil olid tüdrukud Elisabeth Ebras 17. ja Laura Lizette Sander 20. kohal loe.

Eesti amatöörratturid on saavutanud välismaal vägevaid tulemusi. Gert Kivistik on Martinique saarel võitnud kolm velotuuri järjest, mis näitab, et tegelikult vääriks eestlane kohta kontinentaaltasemega tiimis. Oma esimese võidu teenis juba ka alles Prantsusmaale siirdunud Kevin Kardo Kõiv, kes kiitis esikoha eest taktikalisi nippe õpetavat Audentese spordigümnaasiumi treenerit Andri Lebedevi.

Maastikuratturid Maaris Meier ja Janelle Uibokand pälvisid Portugalis toimunud maratonil kaksikvõidu ning karikasarja avaetapil finišeeriti vastavalt kolmandal ja viiendal positsioonil loe. Lisaks maastikusõidule tegi Maaris Meier kaasa ka Portugali maanteekarikasarjas, mille avaetapil saavutas kolmanda koha. Peeter Pruus teenis Hispaanias Cambrilsis sõidetud maastikumaratonil Scott Marathon BTT tiimikaaslase järel teise koha. Märtsi alguses MK-hooaega alustav Janika Lõiv sai Itaalias Coppa citta di Albengal kirja seitsmenda tulemuse. Noored Eesti maastikuratturid Matthias Mõttus ja Riko Tammepuu saavutasid Hispaanias olümpiakrossi sarja Superprestigio Faster MTB avaetapil vastavalt 11. ja 18. koha.

Kodusest võistluskalendrist on sõidetud kaks võistlust, 49. Elva Talikrossi I ja II etapil võidutsesid  Laura Lepasalu ja Vahur Valvas loe

EESTI JALGRATTURITE LIIDU LIIKEMD ON OODATUD ÜLDKOOSOLEKULE, mis toimub neljapäeval 21. aprillil 2022 algusega kell 16 Tallinnas, Pirita Spordikeskuse Tervisespordihoones (Rummu tee 3). Sõnavõttude ja ettepanekute, ning delegaatide ja külaliste registreerimine kestab kuni esmaspäevani 18.aprillini loe lähemalt

Abipolitseinikud

TULE ABIPOLITSEINIKUKS JA LÖÖ KAASA RATTAVÕISTLUSTE KORRALDAMISEL!

Kuidas anda oma panus ohutumate jalgrattaspordivõistluste korraldamisse, avaliku korra tagamisse või tulevaste rattaässade õpetamisse ja kasvatamisse? Üks võimalus on õppida abipolitseinikuks. Ajakirjas Ma Olen Jalgrattur ilmus Eesti Jalgratturite Liidu koostöös põhjalik tutvustus abipolitseinike tööst, et rattafännidele pakkuda võimalust saada koolitus ja liituda meeskonnaga, loe lähemalt.

Foto (Illimar Reinbusch, politsei- ja piirivalveamet) Keilas 2020 a. toimunud maantee EMV.

NOORTE KEVADLAAGER JA TREENERITE KOOLITUS 26-29. aprillil toimub Kuremaal (Jõgeva, Soomevere tee 8) üle-eestiline klubide ühine kevadlaager. Laagrisse on oodatud tüdrukud ja poisid vanuses 8-16 eluaastat. Treeneritele toimuvad aga teoreetilised ja praktilised koolitused EKR 3-5 tasemele kokku 20 akh loe lähemalt.

RATTAVÕISTLUS LASTELE (0-14 aastat) Tartus alustab 10-etapiline „Kommipommi laste rattasõit“ mille etapid algavad 27.aprillil ja toimuvad igal kolmapäeval mais ja septembris, viimane sõit 5. oktoobril. Registreerimine on avatud, loe lähemalt

UKRAINA SPORTLASTE TOETAMISEKS
lõi Euroopa Jalgratturite Liit (UEC) toetusfondi. Andmed annetuse tegemiseks: Union Européenne de Cyclisme, 0269-00920065.70D, IBAN: CH110026926992006570D, selgitus: UEC Solidarity & Unity Aid for Ukrainian Cycling, BIC (SWIFT): UBSWCHZH80A loe lähemalt.

UCI FÄNNIPROGRAMM Kõikide rattaspordi fännide jaoks lõi Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) fännipreemiaprogrammi, mis on leitav platvormilt My Wolrd of Cycling, loe lähemalt.

EESTI SPORDI AASTARAAMAT 2021 on ilmunud, et jätkata traditsiooni korra aastas võtta kokku kõik olulisemad sündmused Eesti spordis info.

Podcastis „Jalgrattapalavik“ märtsikuu esimeseks külaliseks oli Eesti maanteekoondise peatreener Jaan Kirsipuu, kes toimetab ühtlasi profitiimi Ampler-Tartu2024 juures. Jaan räägib algavast hooajast läbi Eesti profiratturite hooaja plaanide – kuula siin

Podcastil „Jalgrattapalavik“ külaliseks on mees, keda tuntakse eelkõige suusaspordiga seonduvalt, kuid tal on olnud väga huvitav „kõrvalepõige“ jalgrattasporti. Muljeid ja meenutusi jagab kahekordne EMV pronks maastikusõidu olümpiakrossis Urmas Välbe – kuula siin

 

Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

 

 

🚩Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A
🚩Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri aprill 2022
🚩Eesti Jalgratturite Liit Instagramis ja Youtubes!
🚩Telli Eesti Jalgratturite Liidu litsents siit

Toeta rattasporti

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X